Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Baltijos regiono šalių Investuotojų Forumas apie globalią ekonomiką ir perspektyvas

2012-08-21

Šių metų spalio 25-26 dienomis vyks Baltijos regiono šalių Investuotojų Forumas, skirtas tarptautinei verslo plėtrai ir investicinės aplinkos gerinimui. Forumas suteiks naujų įžvalgų apie priemones ir priimtus sprendimus įveikiant ekonominę krizę. Tai unikali debatų ir diskusijų erdvė apie pasaulio ekonomikos raidą ir finansų rinkų perspektyvas.
 
Dviejų dienų Forumą atidarys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pagrindinį pranešimą skaitys dr. Nourielis Roubinis, vienas iš nedaugelio pasaulinio masto ekonomistų  numatęs 2008-2009 metų krizę. Dr. N. Roubinis dirbo Tarptautinio valiutos fondo, Pasaulio banko, o taip pat - JAV prezidento Bilo Klintono patarėju. Forumo dalyviams ir svečiams jis pateiks savo požiūrį į pasaulio bei Europos ekonomikos ateitį. Išgirsime ir pono Marko Alleno, Tarptautinio valiutos fondo vyresniojo regiono atstovo Vidurio ir Rytų Europoje bei Larso Christenseno, Danske banko vyriausiasiojo ekonomisto nuomones. Diskusiją moderuos tarptautinio leidinio トThe Economist" redaktoriaus pavaduotoja Vendeline Von Bredow.

Antros dienos laukiamas pagrindinis pranešėjas - ponas Richard C. Koo, Nomura Tyrimo Instituto vyriausiasis ekonomistas. Forume išgirsime jo išskirtinį požiūrį į ekonomikos recesijos priežastis. Richard C. Koo nuomone, užsitęsusią recesiją lemia privataus sektoriaus skolos mažėjimas, kai įmonės siekia ne pelno maksimizavimo, o mažina įsipareigojimus. Japonijos kapitalo rinkos dalyviai dažnai rinko p. Koo vienu patikimiausių ekonomistų.

トMums didelė garbė, kad  į Baltijos regiono šalių Investuotojų Forumą sutiko atvykti vieni žinomiausių pasaulinio lygio  globalios ekonomikos analitikų, kurie savo įžvalgomis stulbina visą pasaulį ir kartu daro milžinišką įtaką valstybių ekonomikoms", - sako renginio organizatoriai, Lietuvos investuotojus vienijančios asociacijos トInvestors' Forum" vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė. Anot jos, Baltijos Investuotojų Forume laukiama daugiau kaip 300 įmonių atstovų iš Europos Sąjungos ir Skandinavijos. Didelis dėmesys bus skirtas telekomunikacijų srities tendencijoms ir infrastruktūriniams mega-projektams energetikos, transporto ir logistikos srityse - susipažinsime su šių sektorių analize ir išgirsime apie išskirtinį Baltijos regiono vaidmenį.
 
トInvestors' Forum" Valdybos pirmininkas, advokatų kontoros LAWIN vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas teigia, jog forume tikimasi aktyvių diskusijų ne tik apie ekonomiką laukiančių iššūkių, bet ir apie tai, ką reikėtų daryti, jog pasaulinė ekonomikos krizė nepasikartotų. トEuro zoną krečianti skolų krizė vis dar neleidžia lengviau atsipūsti ir Baltijos šalių ekonomikoms; vis dažniau pasigirsta prognozių apie antrąją recesijos bangą.  Iš forumo dalyvių tikimės konkrečių diskusijų apie tai, ką turi daryti pasaulio šalių Vyriausybės, verslas ir finansų sektorius, kad kuo greičiau sugrįžtumėme į augimo etapą.  Taip pat manau, jog turime drąsiai diskutuoti ne tik apie recesijos priežastis, bet ir tartis dėl priemonių, kuriomis būtų užtikrintas subalansuotas ir tvarus ekonomikos augimas",- teigia Rolandas Valiūnas.

Baltijos Investuotojų Forumo programą praturtins diskusija apie vieningą Europos rinką, kurioje svečiuosis  ponia Emer Daly, Europos Komisijos Vidaus rinkos ir paslaugų generalinio direktorato Bendrosios rinkos valdymo direktorato direktorė.  Forumas kvies ir į paralelines sesijas, kuriose išgirsime užsienio ir Lietuvos ekspertų nuomones apie Baltijos regiono plėtrą, patrauklumą tiesioginėms užsieno investicijoms, paslaugų centrų tendencijas ir galimybes bei talentų rinkos potencialą.

 

Unikalią savo programą Baltijos regiono šalių Investuotojų Forumo dalyviams pademonstruos Dr. Patrick Furu, pasaulį sužavėjęs darnios lyderystės ir Džiazo strategija (angl. Jazz Strategy).

Be žymių užsienio svečių paskaitų ir kūrybinių dirbtuvių dvi dienas truksiančiame renginyje vyks verslo kontaktų mugė, gausybė verslo susitikimų bei partnerystės vakaras.

トOrganizuodami aukščiausio lygmens tarptautinį renginį kuriame platformą Baltijos šalių įmonėms, kurios siekia tarptautinės plėtros ir investicijų, rimtai galvoja apie savo verslo strategiją, domisi ekonominėmis prognozėmis ir yra pasiruošusios iššūkiams", - teigia R. Skyrienė.

Nuo šiandien jau galima registruotis į Baltijos Investuotojų forumą (www.investorsforum.lt) ir pasinaudoti 20 proc. nuolaida bilietui, kuri galios iki rugpjūčio 31 d.  

Baltijos Investuotojų Forumą  organizuoja トInvestors' Forum", stambiausių ir aktyviausių investuotojų į Lietuvos ekonomiką asociacija, kurios misija yra investicinės aplinkos gerinimas Lietuvoje. Įkurta 1999 m. rugsėjo mėnesį, asociacija nuolat plėtėsi ir šiuo metu vienija 50 narių, tarp kurių stambiausi užsienio investuotojai šalyje: pramonės įmonės, bankai, telekomunikacijų, audito, logistikos ir kitų veiklos sričių bendrovės, kurių apyvarta yra daugiau nei 20 mlrd. LTL, šalies darbo rinkoje sukuria daugiau nei 17 tūkst. darbo vietų.

Daugiau informacijos:
Andželika Rusteikienė 
El. paštas: info@investrosforum.lt
Tel. +370 5 275 52 58; Mob. +370 624 57 394
www.investorsforum.lt

 

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.