Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

R. Paksas: Dėl atsakomybės už "Snorą" konservatoriai bando pasipustyti padus

2012-06-04

"Valdančiosios daugumos atstovų pasitraukimas iš "Snoro" tyrimo komisijos prieš tvirtinat galutines komisijos išvadas ir bandymai įvairiais kitais būdais sumenkinti jos darbą, yra ne kas kita, kaip bandymas pabėgti nuo atsakomybės už skubotai priimtus ir Lietuvos žmonėms žalą atnešusius sprendimus dėl "Snoro" nacionalizavimo bei bankroto jam paskelbimo" - įsitikinęs partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politiko teigimu, akivaizdūs valdančiosios daugumos atstovų veiksmai paskutinėmis komisijos darbo dienomis sabotuojant jos veiklą ir taip iš tiesų politizuojant visą laikinosios komisijos tyrimą tėra primityvus bandymas atsakomybę nuo skaudančios galvos permesti ant sveikos. Taip nuo pagrįstos kritikos bei teisinio įvertinimo siekiama apsaugoti ne tik premjerą A. Kubilių, finansų ministrę I. Šimonytę bei Lietuvos Banko vadovą V. Vasiliauską, bet ir visą Vyriausybę bei Banką, kurie rudenį priėmė abejotinus sprendimus dėl "Snoro".

"Akivaizdu, kad valdantiesiems šioje komisijoje mažiausiai rūpėjo tiesa. Rūpėjo visai kiti dalykai, tačiau kai jų nepavyko įgyvendinti, imtasi demaršo - kad tik kas nors nepaklaustų: tai kas, mielieji iš jūsų atsakys už tą milijardą ar du, kuriuos reikėjo pasiskolinti akimirksniu gesinant skubotų sprendimų pasekmes? Jeigu iš tiesų komisijoje būtų dirbta nuoširdžiai, tai nesutinkantys dėl vienokių ar kitokių išvadų formuluočių galėjo pareikšti savo atskirą nuomonę, balsuoti prieš, o ne durimis trankyti ir bandyti griauti komisijos posėdžio kvorumą", - kalbėjo R. Paksas.

Jo teigimu, valdančiosios daugumos pasirinktas destruktyvus kelias politizuoti komisijos darbą kaip tik gali būti tas šiaudas, kurio su viltimi gali griebtis buvę banko akcininkai. "Ir šis kelias kaip tik liudija vis labiau ryškėjančias abejones, kad banko nacionalizavimas bei po jo priimti sprendimai nebuvo patys geriausi ir efektyviausi, ypač, jeigu prisiminsime, kiek milijonų litų Lietuva sumokėjo įvairiems administratoriams", - kalbėjo politikas.

"Matau tik vieną veiksmą, kaip užkirsti kelią bet kokiam tolesniam siekiui politizuoti šią istoriją: dėl komisijos išvadų turi pasisakyti Seimas ir kviečiu nieko nelaukiant Seimo pirmininkę Ireną Degutienę šį klausimą įtraukti į artimiausio posėdžio darbotvarkę, taip užkertant kelią bet kokioms spekuliacijoms dėl laikinosios tyrimo komisijos veiklos", - sakė "tvarkiečių" lyderis R. Paksas.

Kontaktinis asmuo:
Romas Jankauskas
Partija Tvarka ir teisingumas
Pirmininko pavaduotojas,
Informacijos centro vadovas
+370 614 09800
spauda@tvarka.lt
www.tvarka.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.