Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

"Snoro" užsienio kreditoriai vienijasi: teisme jau beveik 200 įmonių pretenzijos

2012-04-18

Nepasitenkinimas banko Snoras" bankroto procesu įgauna pagreitį - prie praėjusią savaitę teismo sprendimą užginčijusių indėlininkų grupės prisijungė dar beveik 100 užsienio kreditorių, atstovaujamų advokatų kontoros Marcinkevičius, Čaikovski ir partneriai JURIDICON". Drauge su kreipimąsi inicijavusių advokatų kontoros Pavlov ir partneriai" atstovaujamais užsienio kreditoriais, jų reikalavimai siekia 211 milijonų litų.

187 užsienio indėlininkai Vilniaus apygardos teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo prašo stabdyti bankroto procesą ir kreiptis išaiškinimo į Konstitucinį Teismą ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismą.

Advokato Laimono Marcinkevičiaus teigimu, Bankų įstatyme įtvirtinta privilegija Valstybės įmonės Indėlių ir investicijų draudimas" kreditoriniams reikalavimams kelia abejonių, ar tokia tvarka neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui ir konstituciškai įtvirtintiems Lietuvos narystės ES įsipareigojimams.

Vykstantis bankroto procesas ir ydingas Bankų įstatymas šiandien diskriminuoja šimtus užsienio verslininkų, todėl natūralu, kad prie mūsų jungiasi ir bankroto procesą stabdyti prašo vis daugiau kreditorių", - sako Viačeslav Pavlov, advokatų kontoros Pavlov ir partneriai" vadovaujantis partneris. Advokatas viliasi, kad augantis skundų skaičius ir nemažėjantis nepasitenkinimas proceso eiga neleis į teisėtus užsienio verslininkų reikalavimus numoti ranka.

Užsienio kreditorių atstovai tvirtina, kad šių teisme atsidūrusių skundų likimas iš dalies lems, koks bus Lietuvos valstybės įvaizdis užsienio investuotojų akyse. Nors iki šiol valstybinės draudimo įmonės ir paskirto bankroto administratoriaus veiksmai sukėlė rimtą grėsmę daugeliui įmonių lėšų apskritai neatgauti, tikimasi, kad konstitucingumo ir lygiateisiškumo egzaminas bus garbingai išlaikytas.

Primename, kad Lietuvos apeliaciniam teismui įteiktame skunde ginčijamas anksčiau patvirtintas daugiau kaip 4 milijardų litų VĮ Indėlių ir investicijų draudimas" kreditorinis reikalavimas. Kreditoriai teigia sąraše pasigedę virš 10 procentų Snore" laikytų lėšų, kai bankroto administratorius savavališkai nuo daugelio jų reikalavimų nurėžė po 345 280 litų.

Daugiau informacijos:
Viačeslav Pavlov, advokatas, vadovaujantis partneris.
e.p.: v.pavlov@lt.dicsa.net
Mantas Čižas, ryšių su visuomene konsultantas.
e.p.: mantas@skc.lt
mob. tel.: +370 611 14287

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.