Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Plungėje pradeda veikti naujas žuvies fabrikas

2012-03-30

Plungėje pradeda veikti naujas žuvies fabrikas

Plungėje šiandien atidaromas "Vičiūnų" įmonių grupei priklausantis žuvų perdirbimo ir produktų iš žuvies gamybos fabrikas "Baltic food partners". Šis fabrikas leis gaminti gerokai didesnes produkcijos partijas, nei iki šiol gamino "Vičiūnų" įmonės. Tai leis įsitvirtinti Vakarų prekybos tinkluose, kuriems įdomūs tik stambūs tiekėjai.

"Nuolat ieškome naujų rinkų, naujų savo produkcijos realizavimo galimybių. Ir randame. O išplėtę pardavimų tinklą, nebeužtenkame gamybinių plotų ir pajėgumų, todėl ir ėmėmės įgyvendinti šį projektą - naujo fabriko statybą. Be to, iškilo poreikis ne tik turėti platų asortimentą, bet ir rinkai patiekti didesnius produktų kiekius." - pasakojo "Vičiūnų" įmonių grupės vadovas Liudas Skierus. "Baltic food partners" fabrike įrengtos septynios gamybinės linijos. Jame gaminami kulinariniai žuvies gaminiai, rūkyti, sūdyti produktai. Planuojama, kad naujo fabriko eksportas sieks 65 proc., per metus bus pagaminta 14 000 t. produktų. Didžiausių pardavimų tikimasi Prancūzijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje. Naujoji bendrovė įsteigė 250 darbo vietų. Vėliau, plečiantis gamybai, darbuotojų skaičius įmonėje turėtų išaugti iki 400. Fabriko bendras plotas - 7 500 kvadratinių metrų.L. Skierus pasidžiaugė, kad prie projekto prisidėjo ir Darbo birža, finansuojanti 28 naujų darbo vietų steigimą."Tai įmonei - nemenkas postūmis. Bet didžiausia šio indėlio svarba - kad valstybė parodo savo rūpestį verslo plėtra".

"Vičiūnų" įmonių grupė per metus pagamina 120 000 t maisto produktų.85 proc. visos parduodamos produkcijos sudaro eksportas. Eksportas vykdomas į penkis regionus: Baltijos, Vakarų ir Vidurio Europos, Skandinavijos bei Rytų Europos ir Azijos.

Grupėje dirba 6500 žmonių. Kitąmet įmonės pradės dviejų gamyklų Kaune statybą.

Aldona Grinienė
Komunikacijos direktorė
VIČIŪNAI GROUP
Mob. Tel. 8 686 10 412
El.paštas: aldona.griniene@vici.eu
www.viciunaigroup.eu

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.