Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

"Rubikono" pasisavinti pinigai pagaliau bus grąžinti miestui?

2012-03-07

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija sveikina Generalinės prokuratūros ilgai brandintą pasiryžimą įvykdyti teisingumą ir nutraukti neteisėtą Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB トRubicon"  žemės sklypo nuomos sutartį, kuria bendrovei suteikta teisė neatlygintinai naudotis 60 hektarų ploto žemės sklypu tarp Ozo, Kalvarijų, Šiaurinės bei Geležinio Vilko gatvių. Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismo prašo sutartį pripažinti negaliojančia ir priteisti patirtus nuostolius.
Įmonė トRubicon" šį sklypą beveik dešimtmetį naudoja nemokamai. Žemės mokestis yra 1 procentas nuo jos vertės.  Sklypai Ozo pramogų parko rajone yra brangūs. Galima nesunkiai suskaičiuoti, kad per tuos metus iš miesto biudžeto pasisavinta keliolika milijonų litų. Reikia tikėtis, kad Vilniaus mero padaryta skriauda bus ištaisyta ir šie pinigai bus grąžinti miestui", - sako Vilniaus miesto savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos seniūnas Vidas Urbonavičius.
Politikas pastebi, kad šiuo klausimu į prokuratūrą TS-LKD frakcija kreipėsi dar prieš dvi kadencijas, tačiau sprendimui pribręsta kažkodėl  tik dabar. Jau tada buvo akivaizdu, kad tuometinio mero Artūro Zuoko pasirašytos sutartys su bendrove トRubicon" yra vagystė vidury baltos dienos.
Generalinės prokuratūros ieškinyje nurodoma, kad Vilniaus savivaldybės su privačiais investuotojais sudarytos žemės nuomos ir jos užstatymo sutartys prieštarauja įstatymų, reglamentuojančių valstybės ir savivaldybių žemės valdymo ir naudojimo teisinius santykius, normoms. O teisės aktai, reglamentuojantys disponavimą valstybės ir savivaldybės turtu, nenumato, jog Savivaldybei priklausanti žemė gali būti suteikiama naudotis užstatymo teise.
Daugiau informacijos:
Vidas Urbonavičius
TS-LKD frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnas
Tel. 8 686 10880 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.