Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Paryžiaus žemdirbių salonuose ir Lietuvos ūkininkai

2012-02-29

Vasario 25 d. žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vadovaujama delegacija lankėsi Paryžiuje, tradicinėje 49 tarptautinėje žemės ūkio parodoje SIA. Ši paroda stebina savo eksponuojamų gyvulių gausa, ji tampa vis reikšmingesniu žemės ūkio sektoriaus reiškiniu. Šiemet čia buvo galima aplankyti gyvulininkystės, gastronomijos, pasėlių ir augalininkystės, bei žemės ūkio paslaugų ir verslo sričių paviljonus.  Lietuvai šiemet parodoje atstovavo ir  firminio sūrio „Džiugas“ paragauti kvietė AB „Žemaitijos pienas“ ekspozicija.

Kazys Starkevičius susitiko su Prancūzijos žemės ūkio, maisto, žuvininkystės, kaimo reikalų ir teritorijų planavimo ministru Bruno le Maire. Ministrai aptarė bendrosios žemės ūkio politikos reformą, rinkos reguliavimo priemones, bendrus projektus ir perspektyvas. Lietuvos žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius išsakė Lietuvos ūkininkų lūkesčius tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimu ir nelygias konkurencines sąlygas, taip pat pakvietė Prancūzijos ministrą padiskutuoti ir Lietuvoje Tarptautinio forumo  parodoje „AgroBalt 2012“ metu. Ministru Bruno le Maire, dėkodamas už kvietimą, šyptelėjo, kad jau balandžio mėnesį Prancūzijoje rinkimai, bet sėkmės atveju pažadėjo būtinai dalyvauti.

Vyko  dalykiniai ministro susitikimai su Prancūzijos Montbelliarde, Salers ir Limousine galvijų veislių augintojais,  GAEC kooperatyvų ir įmonių, jaunųjų žemdirbių atstovais. Vėliau K. Starkevičius apsilankė ir tradiciniame J.P. Morin pieno ūkyje, kur su šeimininku aptarė gyvulių auginimo, technikos naudojimo, kooperacijos, kitas ūkininkams aktualias problemas.

Žemės ūkio ministerijos informacija
tel.(8 5) 239 1019

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.