Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt‘ 2012“ domina ir vengrus

2012-02-14

Vasario 14 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius susitiko su nepaprastuoju įgaliotuoju Vengrijos ambasadoriumi Lietuvoje J.E. Zoltan Pecze.

Susitikimo metu Vengrijos ambasadorius patvirtino, kad oficiali jų šalies aukštų pareigūnų delegacija, vadovaujama Vengrijos kaimo plėtros ministro S. Fazekas, atvyks į didžiausią Baltijos šalyse tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt‘ 2012“, kuri vyks 2012 m. gegužės 10–12 dienomis Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Vengrai parodoje taip pat turės ir savo stendą, kuriame pristatys nacionalinę žemės ūkio ir maisto pramonės produkciją bei organizuos vengriškų vynų degustaciją.

Susitikimo Žemės ūkio ministerijoje metu ambasadorius taip pat pasidžiaugė sėkmingu Vengrijos pirmininkavimu Europos Tarybai 2011 m. I pusmetį. K.Starkevičius nuoširdžiai padėkojo Vengrijos ambasadai Lietuvoje ir Vengrijos kaimo plėtros ministerijai už geranorišką pagalbą ir vertingas konsultacijas Lietuvos žemės ūkio ministerijai, Lietuvai rengiantis pirmininkauti 2013 m. II pusmetį. „Pastaruoju metu Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimas žemės ūkio srityje tampa vis aktyvesnis, dalyvaujama bendruose projektuose, keičiamasi informacija, tad būtų tikslinga ir toliau plėtoti šiuos draugiškus dvišalius santykius“, – neabejojo Lietuvos žemės ūkio ministras K.Starkevičius.

2011 m. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Vengriją siekė 15,3 mln. Lt ir sudarė 0,15 proc. viso žemės ūkio ir maisto prekių eksporto. Žemės ūkio ir maisto produktų importas iš Vengrijos sudarė 92 mln. Lt, o tai yra 1,1 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų importo. Pernai 90 proc. eksportuotų į Vengriją žemės ūkio ir maisto produktų buvo lietuviškos kilmės.

2011 m. į Vengriją daugiausiai eksportuota kviečių glitimo, šunų ir kačių ėdalo (palyginti su 2010 m., šio gaminio eksportas padidėjo 25 kartus), gaminių iš žuvies, baltojo cukraus, šokolado, nekoncentruoto pieno ir grietinėlės, o į Lietuvą buvo importuotos konservuotos daržovės (žirneliai ir saldieji kukurūzai), šunų arba kačių ėdalas, produktai iš kavos ekstraktų, vaisiai ir riešutai, kiauliena, vynas.

Žemės ūkio ministerijos informacija
tel. (8-5) 2391 016

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.