Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

URM aptarė bendradarbiavimą su azerbaidžano URM

2012-02-06

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius vasario 3 dieną Vilniuje su Azerbaidžano užsienio reikalų viceministru Chalafu Chalafovu aptarė dvišalių santykių plėtros galimybes, ekonominį bendradarbiavimą.

Nors Lietuvos ir Azerbaidžano prekybos apimtys paskutiniais metais nuolat augo, abiejų šalių viceministrai sutarė, kad vis dar neišnaudotas ekonominių ryšių plėtros potencialas. Šiame kontekste viceministrai aptarė pasirengimą balandžio 2-3 d. Baku įvyksiančiam Lietuvos ir Azerbaidžano tarpvyriausybinės bendradarbiavimo ekonomikos, pramonės ir energetikos srityse komisijos susitikimui.

E.Ignatavičius svečiui pristatė greitojo konteinerinio traukinio „Vikingas" teikiamas galimybes. Tarp Odesos (Iljičiovsko) ir Klaipėdos per Baltarusiją kursuojantis „Vikingas" sujungia Baltijos ir Juodosios jūros regionus ir galėtų tapti patogia priemone Azerbaidžano krovinių transportavimui Europos kryptimi.

Lietuvos diplomatas taip pat pristatė šalies planus Klaipėdoje iki 2014 m. pabaigos pastatyti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą. Azerbaidžanas galėtų tapti vienu iš dujų Klaipėdos terminalui tiekėjų.

Konsultacijų metu taip pat buvo aptarti Azerbaidžano ir Europos Sąjungos santykiai, Baku derybų su Briuseliu dėl Asociacijos susitarimo eiga.

E.Ignatavičius pristatė dalyvavimo ES Rytų partnerystės programoje teikiamus privalumus. Jis pažymėjo, kad Lietuvos institucijos sėkmingai įgyvendino du ES Dvynių programos projektus Azerbaidžane: paramos šios šalies parlamentui ir kovos su korupcija srityse. Šie projektai Europos Komisijos buvo įvertinti kaip sėkmingo ES Dvynių programos įgyvendinimo Azerbaidžane pavyzdžiai. E.Ignatavičius pabrėžė Lietuvos norą tęsti bendradarbiavimą per kitus programos projektus. Šiuo metų Lietuvos institucijos yra pateikusios paraiškas projektams radiacinės saugos ir turizmo srityse.

Ch.Chalafovas taip pat susitiko su Lietuvos užsienio reikalų viceministre Asta Skaisgiryte Liauškiene. Susitikime buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai, padėtis Azijos, Artimųjų Rytų regione, buvo pasidalinta regioninio bendradarbiavimo patirtimi.


URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.