Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Patvirtinta "Alitos" akcijų supirkimo kaina - per maža, teigia Investuotojų asociacija

2012-01-18

Vilnius, lapkričio 18 d. Lietuvos bankas patvirtino per mažą "Alitos” akcijų supirkimo kainą, tačiau kol kas neaišku, ar dėl to kils teisiniai ginčai, praneša Investuotojų asociacija.
Lietuvos bankas antradienį nustatė, kad "Swedbank” grupės įmonė, registruota Liuksemburge, "Alitos” akcijas galės supirkti po 0,616 euro. "FR&R Invest", įsigydama kontrolinį „Alitos" akcijų paketą, už akciją mokėjo po 1,56 euro.
"Investuotojų asociacijos nuomone, ši kaina turėjo būti siūloma ir smulkiesiems akcininkams. Lietuvos bankas atsižvelgė į "Swedbank” argumentus, kad kapitalizuojant 91 mln. litų paskolą buvo gelbėjama įmonė. Tačiau minimali Lietuvos įstatymų leidžiama naujos akcijų emisijos kaina - 1 litas, todėl akivaizdu, kad „Swedbank" ir buvęs „Alitos" pagrindinis akcininkas Vytautas Junevičius po ilgų derybų susitarė dėl didesnės akcijų kainos, todėl ji turėjo būti pasiūlyta ir kitiems", - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.
Pasak jo, smulkieji „Alitos" akcininkai valdo vos 1,15 proc. "Alitos” kapitalo, todėl ar kils teisiniai ginčai dėl supirkimo kainos - neaišku. Patvirtinus didesnę kainą, smulkieji akcininkai būtų gavę maždaug 200 tūkst. eurų daugiau nei dabar siūlo „Swedbank" grupės įmonė.
Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos - www.investuotoju.lt.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.