Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

"Snoro" bankroto administratorius gerokai pasistūmėjo, tačiau ne ta kryptimi

2012-01-17

"Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociacija, analizuodama banko "Snoras" administratoriaus Neilo Cooperio komandos viešai matomą veiklą ir skleidžiamą informaciją, konstatuoja, kad bankroto administravimo komandos veiksmai kol kas gali būti vertinami tik kaip noras užsitikrinti užmokestį už paslaugas, o ne ginti kreditorių interesus. Asociacija ketina siūlyti savo parengtą banko restruktūrizavimo scenarijų, kuris padėtų kreditoriams ir indėlininkams atgauti investuotas lėšas.

"Iš vienos pusės girdime viešus patikinimus, kad kreditorių interesai administratoriui yra svarbiausi, iš kitos pusės sklinda profesionaliai keliamas informacinis triukšmas, kuriame ištirpsta tų pačių kreditorių keliami klausimai. Administratoriui svarbu padaryti įspūdį, todėl šiomis dienomis girdime ir apie 2 milijardų litų vertės turtą, surastą kažkur užsieniuose, ir apie nutįsusią eilę potencialių žlugusio banko antrinių įmonių pirkėjų. Tačiau pradėjus gilintis į šių gerų naujienų turinį, banke dirbanti komanda apsimeta nesuprantanti, ko mes norime", - stebėjosi "Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas Danas Arlauskas.

Pasak jo, rinkos ekspertai skeptiškai vertina karštligiškus N.Cooperio mėginimus parduoti investicinį banką "Finasta" ir "Snoro" mažmeninės bankininkystės platformą. "Rinkos situacija šiuo metu visai nepalanki tokiems sandoriams, finansų specialistai skaičiuoja, kad geriausiu atveju už parduodamą turtą galima tikėtis maždaug 15 milijonų eurų, o tai yra maždaug tiek, kiek savo komandos paslaugas įvertino bankroto administratorius. Tuo tarpu vien bankas "Finasta" gali kainuoti ne mažiau 10 milijonų eurų, jei pardavimas būtų tinkamai organizuotas. Vadinasi, jei dabar "Snoro" turtas bus parduodamas nuostolingai, kažkas tuos nuostolius turės kompensuoti", - sakė D.Arlauskas.

Asociacijai talkinančios advokatų kontoros LAWIN partnerė Dovilė Burgienė pažymėjo, kad pagrindinę dalį "Snoro" aktyvų sudarė išduotos paskolos, tačiau apie šio turto atgavimo planą kreditoriai nieko negirdėjo. "Atrodo, kad administratoriaus komanda nusprendė vadovautis principu "mažai, bet greitai", kuris reiškia vieną – kreditoriai ir didieji indėlininkai atgaus tik menką dalį savo investuotų lėšų. Asociacija, padedama jai talkinančių teisininkų, rengia savo "Snoro" reorganizavimo scenarijų, kuris turėtų užtikrinti kiek įmanoma didesnės dalies investicijų atgavimą", - sakė D.Burgienė.

Asociacija savo parengtą scenarijaus projektą ketina pristatyti Lietuvos bankui, Vyriausybei ir Seimui.

Apie "Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociaciją

Asociacija vienija visus nukentėjusius "Snoro" banko klientus ir kviečia vienyti jėgas sprendžiant klausimus, susijusius su banko restruktūrizavimu. Asociacijos steigėjais tapo Šarūnas Kliokys, Gražvydas Bajoras, Šarūnas Birutis, Pranas Griškevičius, Simona Heinsohn ir Danukas Arlauskas.

Lapkričio 21 dieną oficialiai įregistruota asociacija jau vienija kelias dešimtis nukentėjusiųjų Lietuvos įmonių ir daugiau nei 2500 privačių asmenų.

"Snoro" klientams, norintiems stoti į asociaciją, teikti ir gauti informaciją, įsteigta karštoji telefono linija: 8 (5) 2496448. Taip pat galima kreiptis el. paštu info@indelininkai.lt, www.indelininkai.lt.

Danas Arlauskas,
„Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas,
Mob. +370 698 40353,
El.p. Danas.Arlauskas@indelininkai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.