Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Privalomasis siūlymas supirkti "Alitos" ir "Anykščių vyno" akcijas pradedamas įgyvendinti sausio 24 dieną

2012-01-19

 
Lietuvos bankas sausio 18 dieną patvirtino privalomųjų oficialių siūlymų supirkti rinkoje esančias paprastąsias vardines Įmonių grupės "ALITA" ir "Anykščių vyno" akcijas prospektus. Siūlymų įgyvendinimas prasidės sausio 24 dieną ir bus baigtas vasario 6 dieną ("Anykščių vyno") ir vasario 13 dieną ("Alitos"). Nustatyta privalomojo pasiūlymo "Alitos" akcininkams kaina yra 2,127 lito už vieną paprastąją vardinę akciją, o "Anykščių vyno" akcininkams – 0,328 lito už vieną paprastąją vardinę akciją.

"FR&R Invest" teikia siūlymą supirkti laisvas 230 636 Įmonių grupės "ALITA" akcijas. Siūloma kaina yra nustatyta atsižvelgiant į Lietuvos banko sprendimą ir remiantis akcijų biržos kainos vidurkiu. Jei bendrovė nebūtų restruktūrizuota, "Alitos" akcija šiuo metu nekainuotų nieko", - sakė "FR&R Invest" vadovas Janas Åbergas.

Jis pridūrė, kad jei siūlymas bus sėkmingai realizuotas, "Alita" ir "Anykščių vynas" bus išbraukti iš Vilniaus NASDAQ OMX biržos prekybos sąrašų. "Tuomet visą dėmesį sutelksime į grupės verslo plėtrą. Bendrovės stebėtojų taryba ir įmonės vadovybė jau papildyta aukštos kvalifikacijos rinkos specialistais, toliau optimizuosime veiklą, stiprinsime prekės ženklus, tobulinsime gamybą ir didinsime pelningumą", - pridūrė J. Åbergas.

"FR&R Invest" šiuo metu valdo 84,4 % įmonių grupės akcijų, kurias investuotojas įsigijo 2011 metų spalio 6 dieną. Sandoris leido įmonei restruktūrizuoti skolas ir sumažinti jų naštą daugiau nei 96 milijonais litų.

Apie Įmonių grupę "ALITA"

Įmonių grupė "ALITA", AB, sukurta ir pradėjo veiklą 2009 metų spalio 7 dieną, atskyrus nuo AB "Alita" visą gamybinę veiklą su šiai veiklai priskirtu turtu, teisėmis, įsipareigojimais ir pareigomis. Bendrovė atskirta siekiant optimizuoti veiklą ir atskirti gamybinę veiklą nuo investicinės veiklos. Įmonių grupė "ALITA", AB, valdo dukterinę AB "Anykščių vynas".

Paulius Kibiša, Įmonių grupės „ALITA“, AB generalinis direktorius, +370 315 57243
Jan Åberg, „FR&R Invest“ vadovas, +46 70 221 74 23

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.