Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Seimo Darbo partijos frakcijos pranešimas: Investuotojų forumo siūlymas didinti PVM sužlugdys Lietuvos verslą

2011-12-19

Seimo Darbo partijos frakcija itin neigiamai vertina Investuotojų forumo, kuriam priklauso užsienio kompanijos, nekonkuruojančios vidaus rinkoje ir priklausančios tik nuo tarptautinių rinkų, raginimus Lietuvos valdžiai didinti PVM. Darbiečiai įsitikinę, kad PVM padidinimas dar labiau pablogins Lietuvos gamintojų padėtį ir paskatins šešėlinės ekonomikos išsiplėtimą, o dabartinėje krizinėje situacijoje tai yra neleistina.

„Manau, kad siūlydami didinti PVM investuotojai veidmainiauja. Juk tokie pasiūlymai yra akivaizdžiai naudingi tik jiems patiems, nes beveik visą produkciją, kurią jie gamina Lietuvos teritorijoje, daugiausia - laisvosiose zonose, jie teikia tarptautinei rinkai, o tos prekės ir paslaugos, kurios yra teikiamos Lietuvos rinkai, neturi konkuruoti su importu. Tokiu būdu PVM padidinimas jiems patiems turės labai mažai įtakos, o tie mokesčiai, kuriuos planuojama įvesti dabar, ypatingai turto apmokestinimas, palies juos tiesiogiai", - pastebi Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Seimo narys teigia, kad tos šalys, iš kurių investuotojai atėjo į Lietuvą, jau seniai taiko lengvatinius mokesčius vietiniams gamintojams. „Pažiūrėkite, kas darosi tose šalyse, iš kur atėjo investuotojai į mūsų rinką — Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Skandinavijoje - vietiniams gamintojams, kurie gamina kasdienio vartojimo prekes, taikomas 5 proc., 3 proc., o dažnai ir nulinis PVM tarifas. Ir tai yra logiška, nes būtent kasdienio vartojimo prekių gamintojai turi konkuruoti vidaus rinkoje su importu", - sako V. Gapšys.

Anot V. Gapšio, PVM galima didinti tik toms užsienio kompanijoms, kurios gamina prekes eksportui Lietuvos teritorijoje.

„Žinoma, valdžia gali svarstyti PVM padidinimą, bet tik tiems užsieniečiams, kurių įmonės gamina prekes eksportui, nes jos nekonkuruoja vidaus rinkoje. Dauguma Investuotojų forumo dalyvių neprekiauja savo prekėmis vidaus rinkoje arba neturi konkuruoti su importu, todėl net ir 30 proc. PVM padidinimas jų paprasčiausiai nepalies, nes eksportuojant prekes PVM nekeliauja per sienas. Lietuvos verslininkai, kurie gamina kasdienio vartojimo prekes, yra priversti konkuruoti su importinėmis prekėmis, kurios dažnai yra parduodamos turguose, tad PVM padidinimas neišvengiamai paskatins šešėlinę ekonomiką, o tai bus dar vienas smūgis Lietuvos verslui", - mano V. Gapšys.

Seimo darbiečių seniūnas pabrėžia, kad Lietuvos valdžia pirmiausia turi galvoti apie tuos savo gamintojus, kurie gamina kasdienio vartojimo prekes vidaus rinkoje.

„Panašų pasiūlymą Darbo partija dar 2009 m. siūlė valdantiesiems savo Ekonomikos stabilizavimo ir gaivinimo plane. Jeigu jam būtų pritarta, šiandien mes neturėtume galvoti apie naujų mokesčių įvedimą, nes, preliminariais skaičiavimais, biudžetas gautų 2,5 mlrd. Lt pajamų ir sukurtų apie 50 tūkst. naujų darbo vietų. Deja, šiandien mažinti mokesčius jau vėlu, o PVM padidinimas galutinai sužlugdys vos kvėpuojančią Lietuvos ekonomiką", - teigia parlamentaras.


Darbo partijos frakcijos informacijos centras
(8 5) 239 69 56; 8 620 75098; 8 620 90706

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.