Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuvos IT įmonės teiks paslaugas Azerbaidžano valstybinėms institucijoms

2011-12-01

Praėjusią savaitę Lietuvos IT įmonės dalyvavo prestižinėje informacinių technologijų parodoje "BakuTel", kurioje buvo pasirašytos naujos bendradarbiavimo sutartys. Parodos metu 12 renginyje dalyvavusių asociacijos "INFOBALT" narių jungtiniame nacionaliniame stende pristatė savo produktus ir paslaugas bei surengė seminarą, kuriame supažindino su Lietuvos IRT sektoriumi.

"Džiaugiuosi asociacijos "INFOBALT" narių veržlumu, entuziazmu ir kryptingomis pastangomis, kad būtų plėtojamas tolimesnis bendradarbiavimas su Azerbaidžano institucijomis. Žengiame į šią rinką pačiu tinkamiausiu laiku. Lietuvoje siūlomi tiek bendriniai, tiek specializuoti IT sprendimai ir informacinių sistemų integracija yra aktualūs Azerbaidžano rinkoje. Per vizitą aptarėme galimą bendradarbiavimą su Azerbaidžano Informatikos ir ryšių bei Žemės ūkio ministerijomis, o pagal jų pateiktas užklausas artimiausiu metu bus ruošiami konkretūs pasiūlymai. Džiugu, kad ilgametis įdirbis davė teigiamų rezultatų, kurių ateityje tik daugės", – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto direktorius Valdas Kišonas.

Pasak bendrovės "Informacinė raida" vadovo Virginijaus Jakščio, artimiausiu metu Azerbaidžane planuojama pradėti įgyvendinti stambų informacinių sistemų diegimo projektą: "Parodoje susitikome su gausybe suinteresuotų institucijų, su jomis tarėmės dėl įvairių informacinių sistemų diegimo. Ateityje puoselėjame planus prisidėti prie naujo Baku jūrų uosto informacinės sistemos kūrimo ir diegimo projekto. Azerbaidžanas – perspektyvus ir patikimas partneris, tad vykdydami tolimesnį bendradarbiavimą lankomės ten kas kelis mėnesius ir skiriame šiai rinkai daug dėmesio."

Įmonės "Inta" vadovo Vytauto Vitkausko teigimu, parodos metu buvo plėtojami ankstesni planai komercializuoti mokslinius tyrimus: "Tikslingai dirbome su užmegztais kontaktais praėjusių metų parodoje. Dar anksčiau pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Azerbaidžano kibernetikos instituto kompanija "Kyber LTD" dėl ultragarsinių metodų taikymo muitinės procedūrose. Esame pateikę paraišką ES struktūriniams fondams dėl planuojamo vykdyti projekto ir laukiame, kada galėsime pradėti pirmuosiuos darbus."

Misijos dalyviai pabrėžia Lietuvos atsakingų institucijų rezultatyvų indėlį, skatinant eksportą ir plėtojant bendradarbiavimą su užsienio šalimis. Asociacijos "INFOBALT" suorganizuotame Lietuvos stende buvo pristatytos šios IT sektoriaus įmonės: "Informacinė raida" (informacinių sistemų projektavimas), "Baltic Amadeus" (programavimo projektai ir paslaugos), "Doclogix" (elektroninių dokumentų valdymo sprendimai), "Hnit-Baltic" (geografinės informacinės sistemos), IT sistemų integracijos įmonių bendrovės: "B.G.M." (IT sistemų integracija) ir "Sistemų integracijos sprendimai", "Infolex" (IT sprendimai teisininkams), "Alna group", "NRD" (e. sprendimai valstybės ir verslo sektoriui), "INTA" (informacinių ir aukštųjų technologijų projektų diegimas ir aptarnavimas), "Data House" (programavimo darbai finansiniam sektoriui).

Apie asociaciją "INFOBALT"

Asociacija "INFOBALT" atstovauja nacionaliniam IRT sektoriui, vienijančiam 130 Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių bei mokslo ir studijų institucijų. Pagrindinis asociacijos "INFOBALT" uždavinys – sukurti geriausias prielaidas IRT pramonės augimui, kuris būtų naudingas Lietuvos žmonėms, viešajam sektoriui bei verslui. "INFOBALT" tiesiogiai bendradarbiauja su Europos, JAV ir kitų valstybių nacionalinių IRT sektorių organizacijomis.

Edmundas Žvirblis
Asociacijos „Infobalt“ vykdomasis direktorius
Tel. +370 686 55422
El. paštas zvirblis@infobalt.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.