Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

"Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociacija: bankui reikia naujo starto

2011-11-21

Nacionalizuoto banko „Snoras" klientus vienijanti „Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociacija siūlo išsaugoti banko veiklą ir taip apginti visų „Snoro" indėlininkų ir kreditorių interesus. Asociacijos skaičiavimais, „Snore" yra 2,51 mlrd. litų neapdraustų indėlių, kurie pagal Vyriausybės siūlomą scenarijų būtų nurašomi.

Asociacijos vadovas Danas Arlauskas šiandien pateikė siūlymus Vyriausybei ir Lietuvos bankui, kaip būtų galima išsaugoti „Snoro" veiklos tęstinumą apsaugant visų banko indėlininkų ir kreditorių interesus ir sumažinant neigiamą poveikį šalies ūkiui ir žmonėms.

„Blogųjų" ir „gerųjų" kreditorių atskyrimas turėtų daugiau neigiamų pasekmių šalies ekonomikai ir bankinei sistemai nei šios problemos sprendimas kitu būdu - rekapitalizuojant banką ir atstatant jį naujam startui su naujais akcininkais ir vadovais", - sako asociacijos vadovas Danas Arlauskas.

Pasak jo, vadinamųjų „blogųjų" kreditorių lėšų nurašymas Lietuvai kainuotų skaudžiai - pirminiais skaičiavimais biudžetas netektų iki 750 mln. litų mokesčių, nebūtų sukurta iki 100 tūkst. darbo vietų ir maždaug 5 proc. BVP - tai stagnuojančios pasaulinės ekonomikos kontekste galėtų Lietuvą įstumti į antrąją gilią recesiją.

Suskaidžius ir leidus bankrutuoti „blogajai" banko daliai būtų suduotas skaudus smūgis nacionalinei bankų sistemai, nes smarkiai kristų pasitikėjimas kitais bankais. Šiuo metu lietuviško kapitalo bankuose laikomi pinigai pajudėtų į užsienio kapitalo bankus, tuo labiau, kad pastaruoju metu vyksta aktyvi bankų globalizacija.

Skaudų smūgį patirtų ne tik šalies bankai, bet ir visas finansinis sektorius - iškiltų pavojus kreditų unijų veiklai, kurios didelę savo kapitalo dalį laikė „Snore" ir jį prarastų, jei būtų nurašomos „blogųjų" kreditorių lėšos. Tai tiesiogiai paveiktų smulkųjį ir vidutinį verslą, kuris daugiausia naudojasi kreditų unijų paslaugomis.

Kaip skaičiuoja asociacija, norėdama išsaugoti bankinės sistemos stabilumą Vyriausybė būtų priversta į sistemą įlieti 2-3 mlrd. litų. Tuo tarpu pirminiais skaičiavimais, „Snore" yra 1,6 mlrd. litų blogų aktyvų, iš kurių rekapitalizavus 0,8-1 mlrd. litų būtų galima išsaugoti banko veiklą ir sumažinti neigiamą poveikį šalies ūkiui ir žmonėms.

Pagal šiuo metu prieinamą informaciją, „Snoras" turi 7,35 mlrd. litų kreditorinių įsipareigojimų, iš kurių 4,84 mlrd. litų patenka į draudžiamų indėlių kategoriją, likę 2,51 mlrd. litų yra neapdraustieji įsipareigojimai - tai įmonių ir gyventojų indėliai virš 100 tūkst. eurų, lėšos sąskaitose, viršijančios šią sumą, taip pat visi indėlių sertifikatai, kurie pagal Vyriausybės siūlymą nelaikomi draudžiamaisiais indėliais, išleistos obligacijos ir kiti įsipareigojimai.

Apie „Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociaciją
Asociacija vienija visus nukentėjusius „Snoro" banko klientus ir kviečia vienyti jėgas sprendžiant klausimus, susijusius su banko restruktūrizavimu. Asociacijos steigėjais tapo Šarūnas Kliokys, Gražvydas Bajoras, Šarūnas Birutis, Pranas Griškevičius, Simona Heinsohn ir Danukas Arlauskas. Asociacijos narių skaičius šiuo metu sparčiai didėja.

„Snoro" klientams, norintiems stoti į asociaciją, teikti ir gauti informaciją, įsteigta karštoji telefono linija: 8 (5) 2496448. Taip pat galima kreiptis el. paštu info@indelininkai.lt, www.indelininkai.lt.

Daugiau informacijos: Danas Arlauskas, „Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas, mob. +370 698 40353, Danas.Arlauskas@indelininkai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.