Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

"Snoro" administratorius S. Freakley: "Finasta" - nepriklausomas bankas, kuriam netaikomi jokie apribojimai"

2011-11-21

Susitikime penktadienį su AB banko „Finasta" valdyba laikinasis „Snoro" administratorius S. Freakley akcentavo, kad bankas „Finasta" yra atskira bendrovė, turinti nepriklausomą vadovybę ir valdymą, ir veikianti pagal atskirą Lietuvos banko išduotą banko licenciją.

Praėjus pirmosioms dienoms po banko „Snoras" nacionalizavimo, investicinio banko „Finasta" vadovybė susitiko su laikinuoju administratoriumi Simonu Freakley, tarptautinės konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper LLP" vyresniuoju partneriu. Nuo 2011 m. lapkričio 16 d. jis paskirtas vykdyti AB banko „Snoras" stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos vadovų funkcijas.

Susitikimo metu ponas S. Freakley sakė: „Nepaisant to, kad investicinis bankas „Finasta" yra „Snoro" grupės dalis, jam nėra taikomas laikinasis administravimas ar kitokie apribojimai. AB bankas „Finasta" yra atskira bendrovė, turinti savo nepriklausomą vadovybę ir valdymą, veikianti pagal atskirą Lietuvos banko išduotą banko licenciją. Susipažinęs su banko „Finasta" situacija ir valdyba, paskirtasis administratorius S. Freakley patvirtino, kad „Finastos" vadovybė savarankiškai planuoja ir vykdo savo veiklą bei visiškai už ją atsako.

Banko „Finasta" valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Andrius Barštys po susitikimo sakė: „Gavome atsakymus į mums rūpimus klausimus, kurių svarbiausias yra aiškus patvirtinimas mūsų klientams apie tai, kad bankas „Finasta" neturi nieko bendra su šia situacija ir tęsia veiklą įprastu režimu".

Kaip jau skelbta, banko likvidumo pozicija išlieka stabili, nes didžioji dalis banko „Finasta" turto yra investuota į vyriausybių ir įmonių skolos vertybinius popierius bei yra grynųjų pinigų sąskaitose.

_____________
Pasiteiravimui:

Jūratė Rupšienė
Komunikacijos projektų vadovė
+370 615 49670

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.