Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Lietuvos tekstilė – mūsų pasididžiavimas ir galimybė kurti bei stiprinti viduriniąją klasę

2011-11-04

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė apsilankė Kaune veikiančiose aprangos ir tekstilės įmonėse, kur bendravo su šių įmonių darbuotojais bei Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos nariais.

AB "Garlita" ir UAB "Omniteksas" įmonėse Seimo Pirmininkė apžiūrėjo gamybos cechus, susipažino su gaminama produkcija, išklausė darbuotojų išsakomas problemas ir atsakė į jų klausimus.

AB "Kauno Baltija" I. Degutienė susitiko su Lietuvos aprangos ir tekstilės asociacijai priklausančių įmonių vadovais.

Diskusijos metu asociacijos nariai išsakė opiausias problemas ir trukdžius, su kuriais susiduria verslą plėtoti, naujas darbo vietas kurti ir deramą atlygį darbuotojams mokėti siekiantis lengvosios pramonės sektorius.

Apsilankiusi įmonėse ir išklausiusi asociacijos narių išsakytas mintis ir pastebėjimus, Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad Lietuvos žmonės sukuria itin daug kokybiškų ir visame pasaulyje vertinamų produktų, kuriais turime išmokti didžiuotis ir mes patys.

"Siekiame, kad Lietuvoje kurtųsi ir augtų vidurinioji klasė, kuri iš savo darbo galėtų gyventi orų gyvenimą. Matau, kad jūsų vadovaujamos įmonės turi tokį potencialą, o valdžiai tenka užduotis netrukdyti jūsų pasiekimams ir atverti visas galimybes. Taip pat turėtume bendrai siekti, kad Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės darbuotojų gaminama produkcija išmoktume didžiuotis ir mes patys, kad imtume vertinti Lietuvoje gaminamą aprangą. Labai norėčiau, kad ir jūs plačiau pristatytumėte savo produktus ir parodytumėte, kad siuvėjo, inžinieriaus ir kitos specialybės yra prestižinės. Nes šiandien jūsų siuvėjai ir kiti specialistai kuria itin aukštos klasės ir išskirtinės kokybės produktus", – sakė I. Degutienė.

Aprangos ir tekstilės įmonių atstovų nuomone, šiandien jiems ypač trūksta specialistų, nes Lietuvos švietimo sistema neparengia aprangos ir tekstilės pramonei reikalingo kiekio absolventų. Jie paprašė I. Degutienės į šią problemą atkreipti švietimo sistemai Lietuvoje vadovaujančių koalicijos partnerių dėmesį, kad būtų užtikrintas pakankamas reikalingų specialistų parengimas.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad bendromis pastangomis privalome kelti šių profesijų prestižą ir įtikinti ir politikus, ir visuomenę, kad tekstilės pramonės darbuotojų profesijos yra prestižinės. I. Degutienės nuomone, ir pačios įmonės turėtų daugiau investuoti į siuvėjo specialybės reklamą ir supratimą, kad tai – aukštos kvalifikacijos ir kruopštumo reikalaujantis darbas, kuriuo galima pagrįstai didžiuotis.

"Turime suvienyti valstybės institucijų pajėgas ir tikiu, kad bendrai galime daug pasiekti. Ir ne tik kalbėti, bet ir imtis konkrečių veiksmų. Grįžusi į Vilnių apibendrinsiu visus iš jūsų girdėtus pasiūlymus bei pastabas ir tikiu, kad su konkrečiomis ministerijomis rasime reikalingus sprendimus, kuriais džiaugtųsi ir pridėtinę vertę kuriantis verslas, ir geresnį atlyginimą už darbą galėsiantys gauti gyventojai. Manau, kad po kurio laiko Seime surengsime platesnio rato susitikimą su Vyriausybės atstovais ir pasieksime, kad problemos būtų sprendžiamos kompleksiškai ir iš esmės", – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė taip pat pažymėjo, kad Ūkio ministerija turėtų didesnį dėmesį skirti ne tik darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, perkvalifikavimo ar mokymų finansavimui, bet ir galimybėms didesnę Europos Sąjungos lėšų dalį skirti įrangos atnaujinimui.

"Kartais atrodo, kad visus pajėgumus skiriame vien žmonių mokymui. Tam reikia dėmesio, tačiau matau, kad iki šiol per mažai dėmesio ir finansų skiriama galimybėms atnaujinti įmonėse naudojamą įrangą. O juk nauja įranga ne tik padidintų darbo našumą, būtų pelningesnė bet ir palengvintų darbo sąlygas darbuotojams. Nes įmonių gaunamo pelno naudą turi pajausti ne tik savininkai ar vadovai, bet ir kiekvienas įmonės darbuotojas, kuriantis konkrečius produktus", – sakė I. Degutienė.

Kartu su Seimo Pirmininke tekstilės įmonėse lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas ir Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis.

Seimo Pirmininkės susitikimai su Lietuvos tekstilės įmonių darbuotojais ir vadovais buvo suplanuoti po Seimo Pirmininkės vizito Japonijoje, kurio metu ji buvo susitikusi su Japonijos tekstilės įmonių asociacijos vadovais ir jiems pristatė mūsų šalies tekstilininkų pasiekimus ir galimybes.

Šiandien Seimo Pirmininkė taip pat apsilankys Kauno miesto savivaldybėje, kur susitiks su miesto meru Andriumi Kupčinsku ir aptars kauniečiams aktualias problemas.

Seimo Pirmininkės sekretoriatas

Seimo Pirmininkės patarėjas Juozas Ruzgys, tel. 239 6023, 8 698 42073

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.