Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Darbiečiai rengia neeilinį posėdį dėl Kirkilo veiksmų prieš Darbo partiją

2011-09-09

Darbo partijos vadovybė šaukia neeilinį posėdį dėl buvusio šalies premjero socialdemokrato G. Kirkilo veiklos prieš Darbo partijos vadovybę.

Rytoj, rugsėjo 9 d., Darbo partijos pirmininko pavaduotojai rinksis į neeilinį posėdį, kuriame spręs dėl buvusio premjero - socialdemokrato G. Kirkilo veiksmų, nukreiptų prieš Darbo partijos vadovybę ir Lietuvos vyriausybės darbo stabilumą, apie kuriuos prabilta JAV ambasados atstovų laiškuose.

Pasak partijos vadovybės, G. Kirkilo veiksmai prieš tuometinius Socialdemokratų partnerius vyriausybėje - Darbo partiją - yra ne tik sunkiai protu suvokiami, bet ir antiįstatimiški, be to, tokie veiksmai stipriai pakenkė Lietuvos autoritetui tarptautinėje arenoje, kuomet asmeninėmis buvusio krašto apsaugos ministro ambicijomis ir veiksmais buvo giriamasi užsienio šalių ambasadų atstovams bei jais sudarytos realios grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui, nes buvo siekiama daryti įtaką partijos atstovams vyriausybėje, o taip pat partijos vadovybei.

Partijos vadovai susirinkime planuoja priimti vieningą partijos poziciją, posėdyje svarstys galimybę dėl minėtos situacijos kviesti pasiaiškinti socialdemokratų vadovus, o taip pat neatmeta galimybės imtis teisinių priemonių.

„Nuotaikos yra pačios įvairiausios. Vienų akimis yra būtinas teisėsaugos įsitraukimas, kitų nuomone - socialdemokratų pasiaiškinimas ir jų aiškus atsiribojimas nuo Kirkilo bei galimai kitų jo šalininkų. Visa tai ketiname rytoj aptarti ir priimti atitinkamus sprendimus. Faktas akivaizdus, situacija yra daugiau nei reikšminga, nepaisant to, kad socialdemokratus visuomet laikėme patikimais partneriais", - teigia partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys.

Šią savaitę vienas didžiausių šalies naujienų portalų viešai paskelbė dokumentus, patvirtinančius, kad daugiau nei prieš penkerius metus socialdemokratų deleguotas krašto apsaugos ministras G. Kirkilas siekė daryti įtaką Darbo partijos sprendimams, nors tuo metu vyriausybėje dirbo išvien su darbiečiais. Skelbiama, kad mintimis apie nesėkmingas pastangas pakeisti Darbo partijos vadovybę su amerikiečiais dalijosi G. Kirkilas, tuometis krašto apsaugos ministras, 2006 - aisiais po A. Brazausko atsistatydinimo perėmęs premjero postą.

„Krašto apsaugos ministras Kirkilas ambasadoriui pripažino, kad Socialdemokratų bandymai surežisuoti perversmą Darbo partijoje - kurį jis drąsiai ambasadoriui pranašavo savaite anksčiau - neįgavo pagreičio. Kirkilas vis dėlto pabrėžė, kad Socialdemokratų partija ir toliau vykdys savo planą", - pokalbį su G. Kirkilu aprašo JAV diplomatai.

Pateikdami savo situacijos vertinimą, JAV diplomatai V. Uspaskichą vadino neabejotinu „labai disciplinuotos partijos" lyderiu ir abejojo, ar kas nors partijos viduje galėtų jam sudaryti rimtą konkurenciją. Sykiu amerikiečiai stebėjosi Lietuvos politine kultūra.

„Galiu patvirtinti, kad spaudimo partijai, man asmeniškai, būta iš jų pusės ir labai stipraus. Tačiau kol kas susilaikau nuo platesnių komentarų. Savo poziciją pateiksiu kitą savaitę", - komentuodamas susiklosčiusią situaciją teigė Darbo partijos pirmininkas.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.