Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Įmonių schemoje – Kauno nusikalstamo pasaulio atstovas Gintaras Skobas

2011-08-04

Italijos bendrovės "Litplastic", kurios atstovai įtaria buvę apgauti su G. Petriku ir jo aplinka susijusio įmonių tinklo, akcininkai patyrė ne tik finansinių nuostolių. Jiems teko išgyventi ir žinomo Kauno nusikalstamo pasaulio atstovo Gintaro Skobo, kurio bylą dėl dvigubos žmogžudystės šį rugpjūtį vėl turėtų nagrinėti teismas, spaudimą.

Įtaria patekę į schemą

"Mums derantis dėl skolos, kurios už iš mūsų įsigytus pastatus nemokėjo UAB "Dahelma", praėjusiais metais bendrovės vadovas Dainius Čepaitis žadėjo, kad skolas padengs atėję "investuotojai", - pasakojo "Litplastic" pagrindinis akcininkas ir viceprezidentas Giuseppe Caratozzolo. "Litplastic" prašymu Vilniaus generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą "Dahelmai" ir su ja susijusioms įmonėms bei asmenims: jie įtariami apgaule padarę turtinę žalą, dokumentų klastojimu, apgaulingu apskaitos dokumentų tvarkymu.

Kaip "Dahelmos" investuotojas buvo pristatytas Gintaras Skobas – tarp Kauno verslininkų ir miesto politikų gerai žinomas žmogus, dažniausiai viešumoje minimas kaip nusikalstamo pasaulio atstovas, žmogus, kuriam pirmajam šalyje už žmogžudystę buvo taikomas senaties terminas. Jis buvo kaltinamas nusikalstamos gaujos ir dvigubos žmogžudystės organizavimu. Bylą tyrę pareigūnai, pasak tuo metu įvykį aprašiusios spaudos, pas šį žmogų buvo radę smulkiai subraižytas schemas ir instrukcijas, kuriose nurodoma, kaip dalyvauti privatizavimo procese. Tuo metu jis tvirtino, kad šios instrukcijos padės jam tapti įtakingiausiu žmogumi Lietuvoje.

Dabar Italijos kapitalo bendrovės "Litplastic" akcininkai įtaria, kad ir pateko į tokią įmonių schemą, dėl kurios patyrė ir finansinę, ir moralinę žalą. Ją iš surinktų duomenų sudėliojo Italijos advokatai. Schemoje matyti, kaip tarp jos sujungtų įmonių "teka" ir galų gale bankrotus patiriančiose bendrovėse "dingsta" įsiskolinimais tapę pinigai.

Susitikime – su tylinčiu užsieniečiu

G. Skobo biografija, kurią internete perskaitė "Litplastic" atstovai, jų nenudžiugino. Bendrovė nutarė su juo bendrauti tik per advokatą. Nepaisant to, susitikti teko. "Pirmas susitikimas vyko taip: G. Skobas atvyko pas "Litplastic" direktorę ne vienas, atsivežė dar vieną žmogų. Pastarasis buvo pietietiškos išvaizdos, visiškai nekalbėjo lietuviškai, tik sėdėjo viso susitikimo metu. Per pokalbį G. Skobas sakė, kad "Dahelmai" bankrutavus mūsų "Litplastic" negaus nieko, nes jis su partneriu iš Danijos esąs didžiausias kreditorius; dar prisipažino, kad jam nerūpi ta įmonė, tik "Dahelmos" nekilnojamas turtas. Nuo to laiko visus pokalbius su G. Skobu ir jo žmonėmis pradėjome įsirašinėti, nes nujautėme, kad jų ketinimai – ne patys skaidriausi", - kalbėjo G. Caratozzolo.

Netrukus "Litplastic" akcininkus nustebino ir tai, kaip kitam žmogui atiduotas "Dahelmos" vairas. G. Skobas 2010 m. rugsėjį pasakė, jog nuo šiol "Dahelmos" reikalus tvarkys Rita Bernotaitė. Ji tuo metu vadovavo bendrovei "AVSC Supply & Trading", tarp kurios akcininkių – ir G. Skobo sūnaus Ernesto Skobo įmonė. Naudodamasi G. Skobo suteiktu "būsimos vadovės" titulu R. Bernotaitė gerą pusmetį vedė derybas dėl "Dahelmos" skolos, įtikinėjo italus, kad jau ruošiami dokumentai skolai grąžinti. Šių metų balandį "Litplastic" sužinojo, kad ligtolinis oficialus "Dahelmos" vadovas Dainius Čepaitis sunkai serga, o jį pavaduos R. Bernotaitė.Tik tada ir tokiu būdu ji oficialiai perėmė vadovės kėdę.

"Su advokatu nesigauna jokie pokalbiai"

Blogą italų nuojautą patvirtino ir tolesnis G. Skobo ir jo žmonių elgesys. G. Skobas spaudė "Litplastic" akcininkus susitikti akis į akį jau nuo pat pažinties su "Litplastic" direktore. Nepavykus prikalbinti susitikimui Lietuvoje, pasisiūlė atvykti pas juos Italiją. Šie savo ruožtu reikalavo konkrečių pasiūlymų dėl atsiskaitymų už "Dahelmos" skolą ir kitaip sakė nematą prasmės bendrauti. Jie taip pat reikalavo, kad bet kokiose derybose dalyvautų advokatai.

Siekdami susitikimo G. Skobo žmonės ėmė žadėti atsivežti pinigus, kuriuos "Dahelma" skolinga. R. Bernotaitė rašė: "planuojam atvežti pinigus. Mums tiesiog reikia, kad jis (Giuseppe Caratozzolo) greičiau atvažiuotų , ir mes norime, kad viską kuo greičiau užbaigtume". Vėl pasiūlius bendrauti per advokatą ji sakė, kad "su advokatu nesigauna jokie pokalbiai ir prasmės nėra jokios su juo diskutuoti".

Susitikimas Romoje – su "draugais"

"Negaliu pasakyti, kad patikėjome, kai jie žadėjo atvežti pinigus, tačiau vis dėlto sutikome susitikti Romoje. Keistai jautėmės jau prieš susitikimą, kai jie primygtinai prašė iš anksto nurodyti susitikimo vietą ir laiką, - norėjome pasiūlyti susitikslinti tada, kai jie jau bus Italijoje, nes aš gyvenu 600 km. nuo Romos. R. Bernotaitė atvyko kartu su azerbaidžaniečiu, gyvenančiu Danijoje, Shahinu Mirzoevu. Jį mums pristatė kaip įmonės "SES InvestAps", pasak jų, tapusios "Dahelmos" akcininke, direktorių. Jis pats patikino esąs privatus asmuo, kurį tiesiog domina "Litplastic" pastatai, už kuriuos "Dahelma" neišsimoka", - prisimena G. Caratozzolo.

Susitikę prie italų nurodyto pastato, "Litplastic" akcininkai su R. Bernotaite ir S. Mirzoevu pasijuto ne vieni. Prie jų priėjo vyras ir moteris, pasisveikino su visais. S. Mirzoev pasakė, kad tai esą jo draugai, gyvenantys Romoje. Pasisveikinę jie nuėjo.

"Derybininkai" nežinojo, dėl ko derasi

"Įtarimus dar labiau sustiprino tai, kaip teko kalbėtis per susitikimą", - pasakojo G. Caratozzolo. Atvykėliai neatsivežė jokių žadėtų pinigų. Lyg to būtų negana, jie apskritai nežinojo, apie kokias sumas eina kalba. Pasak "Litplastic" atstovų, susitikimą lydėjo "pietietiškas" temperamentas – pokalbis vyko labiau emocingai nei logiškai.

Susitikimo pabaigoje S. Mirzoevas savo vardu pasirašė teisinės galios neturintį dokumentą su mokėjimo terminais ir sumomis. "Žinoma, jokių mokėjimų negavome", - nebesistebi G. Caratozzolo.

Pradėjo aiškėti įmonių schema

"Šis susitikimas aiškiai parodė, kad esame mulkinami, todėl nusprendėme pasitelkti daugiau teisinės pagalbos. O tai, ką su ja išsiaiškinome, parodė, kad mūsų atvejis – tik vienas sraigtelis, netyčia iššokęs iš darniai veikiančios tyčia bankrotinamų įmonių schemos, per kurią keliauja nusikaltėlių, verslininkų ir valdininkų valdomi pinigai", - kalba "Litplastic" akcininkas.

Italų advokatai mato, kad minėtos schemos viršūnėje – G. Petrikas, kuriam artimi žmonės per kitas įmones įsteigė "Dahelmą", dėl kurios dar neišpirkto turto kovoja Gintaras Skobas ir Gintaro Petriko atstovas iš Danijos, o prie to prisideda Gintaro Petriko advokatas Gintaras Černiauskas, keldamas bankroto bylą su Petrikų šeima susijusiai įmonei.

Giuseppe Caratozzolo
UAB“Litplastic“ viceprezidentas
Mob.tel. +393461890528, +370 61647644
El.p. g.caratozzolo.it@gmail.com (lietuvių, italų kalbomis)

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.