Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

D. Budrys: ar energetikos ministro veiksmai nepakenks šalies energetinei nepriklausomybei?

2011-07-14

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko Dainiaus Budrio nuomone, energetikos ministras Arvydas Sekmokas labiau kenkia nei pasitarnauja Lietuvos energetinei nepriklausomybei.

"Tai, kad viena didžiausių Lietuvos įmonių ir mokesčių mokėtoja stabdo kogeneracinio tipo dujų jėgainės statybas, yra dar vienas energetikos ministro "politikos" rezultatas. Politikos, kurios esmė yra taukšti ir skanduoti apie energetinės nepriklausomybės stiprinimą, realiai imantis žingsnių, kurie naudingi tik Rusijos dujas deginančioms įmonėms ir pačiai monopolininkei "Gazprom", – teigė komiteto pirmininkas.

Pasak D. Budrio, tokia įvykių seka seniai prognozuota, o ministras daug kartų perspėtas apie galimus padarinius: "Kai A. Sekmokas net ne įstatymais, o poįstatyminiais aktais apmokestino visuomenės interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) rinkliava kogeneracines jėgaines, kurias savo reikmėms ir savo lėšomis, valdžios skatinamos, pasistatė pačios įmonės, jam ne kartą sakyta kurlink tai veda. Deja, ministras laikėsi savo ir padarė viską, kad ne tik kuo labiau pakenktų verslui, bet ir faktiškai padėtų Rusijos dujų ir mazuto tiekėjams, kurie nuo tokių ministro reformų tik pasipelnys."

Anot Ekonomikos komiteto pirmininko, tai ne pirmas ir ne paskutinis ministro žingsnis, kuriuo bloginamos sąlygos Lietuvos energijos vartotojams ir didinama priklausomybė nuo Rusijos monopolininkų, viešai kalbant apie jos mažinimą. "Dar kartą primenu, kad priimtas Gamtinių dujų įstatymas, nustatantis radikalią ir į konfliktą su "Gazprom" vedančią dujų ūkio pertvarkymo schemą, – ministro pažadų rezultatas. A. Sekmokas davė žodį, kad taip pavyks 15 procentų sumažinti importuojamų dujų kainą, dar net nepastačius suskystintų dujų terminalo (jo statybos dar nė nepradėtos). Laikrodis tiksi – rudenį reikalausime teigiamų derybų rezultatų arba ministro politinės atsakomybės", – sakė D. Budrys.

Daugiau informacijos:
D. Budrys +370 698 42144
Jurgita Gintautaitė
Seimo Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos atstovė spaudai
Liberalų ir centro sąjunga
Tel.: +37061619381
jurgita.gintautaite@lics.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.