Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seime vyks metinė Lietuvos–Vokietijos forumo konferencija

2022-12-12

Renginio tipas: Konferencija
Renginio data: pirmadienis, 2022 gruodžio 19
Renginio pradžia: 08:30
Renginio vieta: Konstitucijos salė (Seimo I r., III a.)

Gruodžio 19 d., pirmadienį, 8.30 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) ir nuotoliniu būdu vyks „Lietuvos-Vokietijos forumo“ konferencija „Lietuva ir Vokietija: Europa 2022“, organizuojama Seimo ir Kondrado Adenauerio fondo“ (Konrad-Adenauer-Stiftung), remiant Užsienio reikalų ministerijai bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmams (Deutsch-Baltische Handelskammer (AHK).

Ši konferencija skirta plėtoti tiesioginius visuomeninius ir asmeninius ryšius tarp iškilių kiekvienos šalies lyderių ir žinomų veikėjų verslo, kultūros, švietimo (dualinio profesinio mokymo), politikos ir viešųjų ryšių srityse; prisidėti prie bendradarbiavimo tarp skirtingų Lietuvos ir Vokietijos regionų; inicijuoti įvairius projektus Vokietijoje ir Lietuvoje, skirtus stipresniems šių dviejų šalių ryšiams plėtoti bei prisidėti prie platesnės Europos kūrimo.

„Šiandien Berlynas yra labai arti Vilniaus, o šių metų pokyčius lengvai galima vadinti istoriniais – Berlynas tiki Lietuvos lyderyste užsienio ir saugumo politikoje ir bando ja sekti. Žinoma, šiame kelyje į mūsų Europinę ir transatlantinę vienybę dar yra skirtumų, kuriuos ir bandysime aptarti forumo metu. Lietuvos-Vokietijos forumą įkūrėme 2005 metais, kai mūsų sostines dar vis skyrė visa nesutarimų ir nesusipratimų upė, būtent tam, kad atkurtume požiūrių ir politikos vienybę. Ir po beveik 20 metų veiklos, džiaugiuosi matydamas vis  tvirtėjančią Lietuvos ir Vokietijos strateginę partnerystę tiek gynybos, tiek ekonomikos ir vis labiau užsienio politikos srityse“, – teigia forumo iniciatorius ir Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Konferencijos dalyvius sveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matijas Son (Matthias Sonn), Lietuvos-Vokietijos Forumo pirmininkas Dainius Radzevičius ir Vokietijos-Lietuvos Forumo pirmininkas Volfgangas Hermanas fon Štetenas (Wolfgang Herman von Stetten).

Konferencijoje dalyvaus politikai ir diplomatijos ekspertai iš Lietuvos, Vokietijos ir kitų šalių.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ (lietuvių k.; anglų k.; vokiečių k.)

Seimo nario Ž. Pavilionio patarėjas
Laurynas Čižas, tel. (8 5) 239 6733, el. p. laurynas.cizas@lrs.lt

Seimo nario Ž. Pavilionio patarėjas
Simonas Norkūnas, tel. (8 5) 239 6733, el. p. simonas.norkunas@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.