Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Premjeras: laukiame valstybės, o ne pavienius interesus tenkinančių verslo atstovų siūlymų

2017-04-20

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo kasmetiniame ministrų kabineto ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo posėdyje, kurio metu aptartas šalies konkurencingumas, darbo santykių liberalizavimas, kova su šešėline ekonomika, daug dėmesio skirta viešojo sektoriaus reformai ir mokesčių pertvarkai.

Vyriausybės vadovo teigimu, Lietuva yra atvira, auganti ir patikima šalis, galinti didžiuotis gabiais žmonėmis ir teigiama aplinka verslui. „Vyriausybė, suprasdama, kad verslas yra valstybės vidaus produkto varomoji jėga, kurianti naujas darbo vietas, atverianti naujas rinkas, yra pasirengusi priimti nestandartinius sprendimus. Toliau gerinsime verslo aplinką, stengsimės pritraukti tiesiogines užsienio investicijas, skatinti inovacijas, verslo ir mokslo partnerystę, eksporto plėtrą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras pabrėžė, jog laukiami valstybei naudingi ir reikalingi, o ne pavienius interesus tenkinantys verslo atstovų pasiūlymai. „Kita vertus, puikiai suprantame, kad jei nebus investicijų, nebus skatinamas eksportas, nebus gamybos, mes čia neturėsime ką veikti. Todėl šie klausimai – mūsų prioritetas“, – tvirtino S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad Vyriausybė sieks mažinti darbo jėgos mokesčių naštą, peržiūrės ir atsisakys neefektyvių galiojančių mokesčių lengvatų, mokestinėmis priemonėmis skatins investicijas į inovacijas ir mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą, rems alternatyvių finansavimo šaltinių inovatyvioms įmonėms pritraukimą.

„Vyriausybės programoje esame nurodę, kad ne kovosime su žmonėmis ir verslu, veikiančiais ekonomikos šešėlyje, bet kursime sąlygas ir paskatas, kad jie taptų skaidrios ir oficialios ekonominės veiklos dalyviais. Tokios pozicijos nuosekliai laikomės“, – kalbėdamas apie kovą su šešėline ekonomika akcentavo S. Skvernelis.

Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.