Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

„Linavos“ reakcija į antradienį rengiamą vežėjų protesto akciją

2017-04-10

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ supranta vežėjų susirūpinimą ir apėmusią neviltį dėl daliai transporto bendrovių 3-4 kartus pabrangusio privalomojo civilinės atsakomybės draudimo, tačiau mano, kad esama situacija turi būti sprendžiama konstruktyviai, ieškant ilgalaikio sprendimo, o ne einant į gatves.

„Mus pasiekė informacija, kad kai kurie vežėjai, neapsikentę nepagrįstų draudimo kainų, antradienį planuoja teatralizuotą protesto akciją prie Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios, kuria sieks atkreipti visuomenės ir atsakingų institucijų dėmesį į išvešėjusią problemą. Imtis veiksmų prieš esamas draudimo kainas yra būtina, tačiau „Linava“ nemano, kad šis vežėjų pasirinktas problemos sprendimo būdas yra pats efektyviausias“, – sako asociacijos prezidentas Erlandas Mikėnas.

Vežėjus vienijanti organizacija ne kartą kėlė klausimą dėl susidariusios situacijos aukščiausiu lygiu ir siūlė ne vieną būdą jai spręsti. Pasak jo, antradienį planuojamus vežėjų veiksmus išprovokavo nenormali padėtis, kuri tęsiasi jau kurį laiką.

„Per porą paskutiniųjų metų kai kuriems vežėjams, mūsų duomenimis, privalomojo civilinės atsakomybės draudimo kainos išaugo kartais, nors transporto bendrovių avaringumas nesikeitė. Keliame mintį, kad dėl susidariusios situacijos kalta išnykusi konkurencija tarp draudikų. Vežėjai yra pasimetę, negauna atsakymų, nes draudikus prižiūrinčios institucijos nesiima aktyvių veiksmų. Ne kartą kalbėjomės su valdžios atstovais dėl sprendimų, taip pat turime ir savo pasiūlymų, tokių kaip nuosavos draudimo bendrovės steigimas, tad tikime, kad pavyks rasti ilgalaikį sprendimą ir pagerinti situaciją ir be protestų“, – sakė E.  Mikėnas.

Pasak jo, vienas efektyviausių problemos sprendimo – Lietuvoje galiojančio civilinės atsakomybės draudimo įstatymo patobulinimas.

Asociacija apie padėtį yra informavusi ir aukščiausius šalies vadovus. Kovo viduryje „Linavos“ prezidentas E. Mikėnas ir „Linavos“ prezidiumo nariai buvo susitikę su Premjeru Sauliumi Skverneliu, kuriam išdėstė susidariusią situaciją. Su Premjeru aptartos ne tik draudimo problemos, tačiau ir vis aštrėjanti tarptautinė konkurencinė kova, pateikti pasiūlymai, kurie pagerintų vežėjų padėtį tiek tarptautinėje arenoje, tiek vidaus rinkoje.

Taip pat buvo surengtas susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos banko, Transporto priemonių draudikų biuro, draudimo bendrovių, didžiausių transporto įmonių atstovai.
 
Šalies transporto sektoriaus svarba yra išskirtinė – čia sukuriama bendrojo vidaus produkto dalis du kartus viršija kai kurių kitų Europos Sąjungos valstybių transporto sektoriaus dalį. Su transportu susijusiose veiklose dirba daugiau nei 160 tūkst. darbuotojų. Lyginantis su kitų ES narių transporto sektoriumi, Lietuva – tarp lyderių.

„Vežėjų saugumo klausimas yra ne tik asociacijos ar pavienių bendrovių reikalas, bet ir visos valstybės – stiprėjant tarptautinei konkurencinei kovai ir kitų valstybių protekcionistiniams veiksmams, dėl problemų su draudimu užleisime vietą užsienio vežėjams, o tai atsilieps tiek darbo vietoms, tiek darbo užmokesčiui, tiek surenkamiems mokesčiams“, – sako „Linavos“ prezidentas.

Vytautas Kleinauskas, atstovas spaudai
Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija
8 (5) 2786 501
vytautas.kleinauskas@linava.lt
 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.