Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Ūkio ministras M. Sinkevičius: „Outokumpu“ paslaugų centro atidarymas – gerėjančio investicinio klimato Lietuvoje įrodymas

2017-03-22

Šiandien ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius dalyvavo didžiausio Europoje nerūdijančio plieno gamintojo „Outokumpu“ pasaulio mastu teikiamų paslaugų centro atidaryme. Ūkio ministras pabrėžė, kad kiekvienas naujas užsienio investuotojas tarsi patvirtina ir įvertina, kad Lietuva yra patraukli investuotojams ir pasirengusi juos priimti.

„Mūsų tikslas – vis augantis ir intensyvėjantis užsienio investicijų srautas Lietuvoje, todėl kiekvieno naujo užsienio investuotojo sprendimas steigti savo padalinį mūsų šalyje rodo, kad Ūkio ministerija kartu su visa Vyriausybe žengia reikiamus žingsnius siekdama gerinti investicinį klimatą. Žinoma, dar turime dėti nemažai pastangų ir Vyriausybės plane esame numatę daugybę uždavinių, kuriuos įgyvendinus pavyks pasiekti išsikeltą tikslą“, – sako ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Pasak ūkio ministro, siekiant pritraukti į Lietuvą tiesioginių užsienio investicijų, yra numatyta gerinti laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) reguliavimą: tobulinti žemėtvarkos procedūras, kurti palankesnes sąlygas įmonėms veikti LEZ ir spartinti teritorijų planavimo procedūras. Siekiant pritraukti investicijų toliau bus skiriama dėmesio gamybiniams projektams, kuriamos specialios finansinės ir mokestinės paskatos, vykdoma aktyvi talentų pritraukimo į Lietuvą politika.

Suomijos kompanijos „Outokumpu“ pasaulio mastu teikiamų paslaugų centre Vilniuje dirba 80 specialistų, o artimiausiu metu bus sukurta dar 100 naujų darbo vietų. Centre dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie rūpinasi visai kompanijai svarbiomis funkcijomis: finansų valdymu, kreditų kontrole, pirkimais, IT projektų ir paslaugų valdymu.

Pasak ūkio ministro, Skandinavijos šalys yra vienos iš pirmaujančių pagal tiesiogines užsienio investicijas Lietuvoje, tad ir kompanijos „Outokumpu“ priimtas sprendimas plėtoti čia veiklą rodo, kad mūsų verslo aplinka, verslo kultūra ir turimi talentai yra vertinami. Tai leidžia manyti, kad verslo ryšiai su Skandinavijos rinkomis dar labiau stiprės.

Pasaulio mastu teikiamų paslaugų centro atidaryme dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, Suomijos ambasadorius Christeris Michelssonas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Ministro Pirmininko patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais Lukas Savickas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, taip pat „Outokumpu“ vadovai, kurie pristatė tolesnius kompanijos planus Lietuvoje.

„Outokumpu“ yra pasaulyje lyderiaujantis ir didžiausias Europoje nerūdijančio plieno gamintojas, kuriantis pažangias medžiagas, tinkamas ilgalaikiam naudojimui ir perdirbimui. „Outokumpu“ turi apie 11 tūkst. darbuotojų daugiau kaip 30 šalių. Kompanijos būstinė įsikūrusi Helsinkyje, Suomijoje, o akcijos įtrauktos į „Nasdaq Helsinki“ biržos sąrašą.

2016 m. „Outokumpu“ pardavimo pajamos siekė 5,690 mlrd. eurų. Praėjusiais metais bendrovės pelnas prieš pelno mokestį (EBIT) sudarė 45 mln. eurų.

Rūta Serapinaitė-Audickė
Viešųjų ryšių ir protokolo skyrius
Tel. 8 706 64 704
El. p. ruta.serapinaite-audicke@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.