Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Trišalėje taryboje sprendžiami dirbančiųjų atstovavimo klausimai

2017-03-13

Trišalėje taryboje šiuo metu mėginama baigti svarstyti Darbo kodeksą, tačiau derybos dėl jautriausių, opiausių klausimų – stringa. Šiandienos posėdyje kalbama apie dirbančiųjų atstovavimo ir konsultavimo galimybes, tačiau Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas pabrėžia, kad vien diskutuoti apie tai yra žalinga.

Šiandien Trišalės tarybos posėdyje svarstomos su darbuotojų atstovavimu susijusios nuostatos. Tarp jų - ir siūlymai dirbančiųjų informavimą ir konsultavimą patikėti darbo taryboms, iš profesinių sąjungų šias teises atimant.

„Toks siūlymas prieštarauja Europos Sąjungos 2002/14-EB direktyvai, LR Konstitucijos 50 straipsniui, Profesinių sąjungų įstatymui, Europos Socialinei Chartijai, bei kitiems teisės aktams ir ES direktyvoms“ – pastebi Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

„Profesinių sąjungų teisės yra fundamentalios dirbančiųjų atstovavimui darbo santykiuose. Be jų, netrukus grįžtume į pramonės revoliucijos laikus, kai darbuotojai buvo laikomi ne žmonėmis, o sraigteliais industriniuose fabrikuose. Informavimo ir konsultavimo funkcijų perkėlimas kitiems, dažniausiai darbdavio formuojamiems dariniams, reiškia grįžimą prie tokių santykių. Mums gresia tapti vienintele ES valstybe, sunaikinusia profsąjungas“ – pabrėžia profesinės sąjungos pirmininkas.

 Jis taip pat atkreipia dėmesį į vėl prasidėjusią viešą dezinformacijos kampaniją: „Skubama dalinė tiesa, nutylint dirbantiesiems nepatogius niuansus. Pavyzdžiui, kad sutarta dėl leidimo dirbti 60 val. per savaitę viršvalandžių. Iš tiesų, bus leidžiama dirbti netgi 72 val. per savaitę, esant antrai darbo sutarčiai. Tai reiškia, kad gudresniems darbdaviams užteks gudriai įforminti darbuotojus, ir galės reikalauti, kad jie dirbtų po 12 valandų per dieną, 7 dienas per savaitę. O pridėjus suminę darbo laiko apskaitą, visą tai galima daryti net nemokant už viršvalandžius.“- atkreipia dėmesį K. Juknis.

Dėl šių priežasčių Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ neatmeta galimybės atskirai kreiptis į Seimo narius. „Seimas svarstys galutinį Darbo kodekso variantą, todėl būtent jis ir privalės prisiimti atsakomybę už padarinius“ – teigia profesinė sąjungos pirmininkas.

Lietuvos profesinė sąjunga "Sandrauga"
(8-37) 20 65 97
info@sandrauga.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.