Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Prekybininkai: su ministru pirmininku sutarėme apsieiti be skubotų sprendimų

2017-02-20

Tai pirmadienį susitikime su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu akcentavo Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) atstovai. Prekybininkų teigimu, net ir kilniausiais tikslais priimami sprendimai prekybos sektoriuje gali turėti šalutinį poveikį, todėl jie privalo būti vertinami kompleksiškai, atliekant kaštų ir naudos analizę.
„Aptardami aktualius klausimus, susijusius su planuojamais vyriausybės darbais, išsakėme savo požiūrį ir pristatėme galimus scenarijus, kaip šie galėtų paveikti šalies prekybos sektorių. Manome, kad šie klausimai yra labai jautrūs ir gali atsiliepti kiekvienam Lietuvos gyventojui, todėl ministro pirmininko prašėme ateityje priimti tik pamatuotus sprendimus. Savo ruožtu mes kaip asociacija įsipareigojome padėti valdžios institucijoms ir dalintis visa reikiama informacija bei kompetencijomis", - po susitikimo sakė Laurynas Vilimas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius.
Jo teigimu, daugeliu klausimų asociacijos nariai - šalies prekybos įmonės - yra tiksliausias informacijos šaltinis, todėl prekybininkų informacija turėtų būti labai svarbi analizuojant ir vertinant būsimus pokyčius.
Ministras pirmininkas susitikime akcentavo, kad būtina atsakyti į visuomenės keliamus klausimus apie kainas ir išsklaidyti arba patvirtinti vyraujančius mitus. Taip pat susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad alkoholio prieinamumo mažinimas yra bendras tikslas, tačiau jo įgyvendinimui dar reikia apsispręsti dėl tinkamiausių priemonių.
„Išgirdome du svarbius dalykus. Pirmiausia, ministras pirmininkas mano, kad visais klausimais reikia ieškoti kompromiso, o teisės aktai prieš įsigaliodami turėtų tapti diskusijų objektu. Antra, buvo pažadėta siekti didesnio stabilumo mokesčių politikoje ir apie planuojamus pokyčius informuoti iš anksto", - sako L. Vilimas.
Susitikimo metu ministras pirmininkas kartu su prekybininkų atstovais taip pat aptarė ir kai kurių prekybos sektoriui svarbių valdžios institucijų darbą - buvo keliamas geresnio Konkurencijos tarybos finansavimo klausimas. Asociacijos nariai išsakė savo nuostatas ir pasiūlymus specializuotų alkoholio parduotuvių, darbo rinkos reguliavimo, globalios prekybos iššūkių klausimais.

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.