Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Parafuota sutartis su Japonija dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo

2016-12-22

Oficialių derybų Japonijoje metu buvo parafuota Lietuvos ir Japonijos sutartis dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos.
Pasirašius ir vėliau ratifikavus šią sutartį bus sudarytos geresnės sąlygos skatinti Japonijos verslininkus investuoti į Lietuvos ūkį, užtikrinant, kad jų kapitalas ir pajamos nebus apmokestinamas du kartus. Tokia pat apsauga bus taikoma ir Lietuvos investicijoms Japonijoje. Kartu bus sudarytos sąlygos glaudesniam abiejų šalių mokesčių administratorių bendradarbiavimui.
Šiuo metu Lietuva taiko 53 sutartis dėl dvigubo pajamų ir kapitalo apmokestinimo išvengimo.

Informacija apie Lietuvos bendradarbiavimą su Japonija:
2015 metai
Prekybos apyvarta - 87,2 mln. eurų. 41vieta tarp didžiausių Lietuvos prekybos partnerių.
Eksportas į Japoniją - 48,7 mln. eurų (38 vieta).
Į Japoniją daugiausiai eksportuota tabako ir perdirbto tabako pakaitalų (42 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto į Japoniją), optikos, matavimo, medicinos prietaisų (16,9 proc.), baldų, patalynės ir čiužinių (7,3 proc.), pieno ir pieno produktų bei gaminių iš mėsos ir žuvies.
Perspektyvūs eksporto sektoriai - informacinės ir komunikacijos technologijos, transporto priemonės ir detalės, pramoninės mašinos ir įrenginiai, chemija, elektronika, lazeriai.
Importas iš Japonijos - 38,5 mln. eurų (41 vieta)
Daugiausiai importuota: mašinų ir mechaninių įrenginių (23,6 proc. viso prekių importo iš Japonijos), plastikų ir jų dirbinių (20,5 proc.), antžeminio transporto priemonių (16,3 proc.), cheminių štapelio pluoštų (12,5 proc.) bei elektros mašinų ir įrenginių (6,6 proc.).
Daugiausiai Japonija Lietuvoje investuoja į apdirbamąją gamybą ir privataus nekilnojamojo turto įsigijimą ir pardavimą. Žinomiausi Japonijos investuotojai Lietuvoje - Panasonic, Yazaki, Hitachi, Fujitsu, Japan Tobacco International, Nippon Kaiji Kyokai ir t.t.

Viešųjų ryšių skyrius
vrs@finmin.lt   
www.finmin.lrv.lt  

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.