Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuvos spaustuvininkų klasteris ieškos naujų rinkos kelių

2016-11-23

Praėjusią savaitę, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pasirašyta pirmoji projekto finansavimo ir administravimo sutartis pagal priemonę „Verslo klasteris LT“. Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) koordinuojamas klasteris įgyvendins projektą – „Spaudos ir susijusių sektorių eksporto plėtra“.

Siekis plėstis į užsienio rinkas  į klasterį suvienijo šias įmones: UAB Balto print, UAB Flexpro, UAB Druka, UAB Dotpack, UAB Via Aquaria, UAB Tygelis, OU Flexpro.

Pasak, asociacijos, esami spaudos pramonės gamybiniai pajėgumai nėra išnaudojami, o produkcijos inovatyvumas ir kokybiniai parametrai turi potencialą tapti konkurencingais užsienio rinkose.

Lietuvos vidaus rinka yra nedidelė, o spaudos pramonės pajėgumai jau senai peraugo Lietuvos rinkos poreikius. Šiai dienai Lietuvos spaudos pramonės įmonės yra mažai žinomos kitose ES šalyse bei už sąjungos ribų, pavieniui įmonėms sunku surasti klientus užsienyje, o taip pat įmonėms kartais eksporto iniciatyvoms finansuoti nepakanka nuosavų išteklių.

Projekto metu ketinama skatinti spaudos pramonės eksporto apimčių augimą. Šiuo metu LISPA nariai eksportuoja į daugumą ES šalių, taip pat į Rusiją, NVS šalis. Ateityje tikimasi smarkiai padidinti eksporto apimtis į šias valstybes, taip pat plėstis prioritetinėse rinkose - ES šalyse (ypač Skandinavijoje ir Vokietijoje), kur įžvelgiama didžiausia  perspektyva augimui. Didinant eksportą į šias rinkas, LISPA planuoja tapti tarptautinio tinkle INTERGRAF nariu.

Projekto įgyvendinimui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų bus investuojama 288 tūkst. Eur.

Sigita Varsackytė
Vyresnioji informavimo specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
(85) 2034866
s.varsackyte@lvpa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.