Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuvos ir Vokietijos atstovai aptarė mūsų šalyje startuojančią kvartalinę renovaciją

2016-08-31

Kaip Lietuvoje bus įgyvendinamas Vokietijos remiamas demonstracinis vadinamosios kvartalinės daugiabučių renovacijos projektas, vakar Aplinkos ministerijoje išsamiai aptarė abiejų šalių atstovai. Susitikime dalyvavo viceministrė Daiva Matonienė, ministerijos Statybos ir būsto departamento direktorė Elvyra Radavičienė, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, VFR federacinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos Finansavimo reikalų skyriaus vadovė Sylvia Sterger, šio skyriaus darbuotojas Bernd Strobel, nevyriausybinės organizacijos „Būsto iniciatyva Rytų Europoje“ direktorius Knut Höller ir kt.

Minėtasis projektas vykdomas pagal birželio 22 d. pasirašytą dvišalio bendradarbiavimo sutartį, kuri numato, kad inovatyviems projektams Lietuvoje įgyvendinti Vokietijos vyriausybė skirs ne tik techninę ir ekspertų pagalbą, bet ir finansinę paramą.

Vakarykščio susitikimo dalyviai aptarė pagrindinius tolimesnio bendro darbo principus, paraiškų finansuoti inovatyvius projektus teikimo VFR federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijai tvarką ir artimiausius darbus. Daugiausia dėmesio skirta startuojančiam pirmajam Lietuvoje inovatyviam renovacijos projektui Birštone.

Šiam projektui Birštono savivaldybė pasirinko meno mokyklą numatytame atnaujinti miesto centrinės dalies kvartale. Planuojama, kad po renovacijos šis pastatas pasieks „A+“ arba „A++“ energinio naudingumo klasę.

Birštone startuojantis projektas taps bandomuoju. Vakar išsamiai aptartos jo detalės – pradedant investicinio plano sudedamosiomis dalimis ir baigiant įgyvendinimo terminais bei finansavimo klausimais. Birštono savivaldybė planuoja iki lapkričio 1 d. parengti investicinį planą, kuris, suderintas su Aplinkos ministerija ir BETA, bus teikiamas VFR federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijai. Pasak Birštono merės Nijolės Dirginčienės, jeigu viskas vyks, kaip numatoma, jau kitų metų pradžioje bus perkami rangos darbai ir pastatas pradedamas renovuoti.

„Šis projektas Birštone – tik pirmoji kvartalinės renovacijos kregždė, – sako viceministrė Daiva Matonienė. – Aplinkos ministerija kviečia ir kitas šalies savivaldybes pasinaudoti galimybe gauti Vokietijos paramą. “ Išsamiai su šia parama bus supažindinta per rugsėjo mėnesį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse vyksiančius kvartalinei renovacijai skirtus seminarus. Į juos kviečiami tų regionų visų savivaldybių atstovai.

Simona Liaudanskytė
Ministro patarėja viešųjų ryšių klausimais
LR Aplinkos ministerija
(5) 2663661, mob.tel. 8 (675) 82090
simona.liaudanskyte@am.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.