Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Ekspertai: sprendimą keisti Baltarusijos AE reaktoriaus korpusą nulėmė politinės priežastys

2016-08-19

„Lietuva neturi argumentų, kurie galėtų priversti sustabdyti Baltarusijos atominės elektrinės statybą“, – pareiškė Lietuvos energetikos ekonomikos asociacijos pirmininkas Jurgis Vilemas. Jis taip pat pabrėžė, kad Baltarusijos AE projektas, kurį įgyvendina Rusijos bendrovė „Rosatom“, atitinka aukščiausius pasaulinius standartus. 

Ignalinos AE veteranų tarybos atstovas Anatolijus Pokidyševas tvirtina: „TATENA stebi atominės elektrinės statybą Baltarusijoje, o Agentūros generalinis direktorius pavadino įgyvendinamą projektą vienu geriausių pasaulyje, tačiau Lietuvos politinė kampanija tęsis nepriklausomai nuo TATENA nuomonės ir Baltarusijos sprendimų“. 

Visagino miesto tarybos deputatas Dmitrijus Ikonnikovas pareiškė, kad Lietuvoje nesibaigiantys skandalai dėl Astravo atominės elektrinės yra išimtinai susiję su artėjančiais parlamento rinkimais šalyje: „Konservatoriai, liberalai ir kai kurie jiems prijaučiantys dabartinės valdančiosios koalicijos atstovai veikia pagal išbandytus gyventojų bauginimo metodus. Ir prieš rinkimus reikia naujo „baubo“. Lietuvai Astravo elektrinė yra politinė arena vidiniams rinkiminiams uždaviniams spręsti. Todėl vargu ar reikia tikėtis, kad Lietuvos politinis elitas ir valdžia pasinaudos galimybe nuraminti situaciją“. 

D. Ikonnikovas taip pat nurodė, kad trūksta dialogo ekspertų lygiu. „Visus komentarus, kuriuos mes girdime čia, Lietuvoje, pateikia politikai. Pavyzdžiui, ar mums teko girdėti, kaip Lietuvos specialistai komentuoja poveikio aplinkai vertinimą? Norėtųsi priminti, kad dar prieš trejus ar ketverius metus Lietuva su Baltarusija šį klausimą ignoravo ir vengė bendrauti iš esmės. Lietuvoje yra gerų ir kompetentingų branduolinės energetikos specialistų, norėtųsi išgirsti jų vertinimus. Yra rimtų statybos ekspertų. Profesorių, akademikų – tai yra žmonių, kurie tikrai supranta vienokias ar kitokias galimas problemas, susijusias su tokio objekto statyba“.

UAB MSol&Com
info@msolcom.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.