Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Rinka keičia profesinį mokymą: verslas prisideda prie IT specialistų rengimo

2016-08-05

Informacinių technologijų specialistus rengianti „Infobalt Tech City akademija” plečiasi – nuo rugsėjo mėnesio čia bus galima įgyti ir programinės įrangos testuotojo specialybę. Vienintelė tokio tipo mokykla Lietuvoje jau paruošė virš 40 JAVA programavimo specialistų. Nemažėjant su programavimu susijusių ekspertų poreikiui ir didėjant partnerių skaičiui, sukurta antra mokymų programa, paremta praktiniais įgūdžiais ir šiuolaikinėmis technologijomis.

„Infobalt Tech City akademijos” dalyviai gali greitai gauti kvalifikaciją ir patekti į darbo rinką – vos po dešimties mėnesių intensyvių mokslų ir praktikos įmonėse. Šiais metais siūloma antra verslui ypač aktuali programa, plečiasi ir partnerių ratas – prie UAB „EIS Group Lietuva“, UAB „Baltic Amadeus“ ir UAB „Tieto Lietuva” prisideda UAB „Metasite Business Solutions” bei UAB „Forbis“.

Nauja, būsimiems studentams siūloma programa jau išbandyta ,,Tech City” asociacijai priklausančiose įmonėse. ,,Programa yra patikrinta profesionalų. Pasirinkome tinkamą balansą tarp teorijos ir praktikos, siekiame akcentuoti kasdieniniame darbe taikomus dalykus. Manome, kad šis projektas bus pripažinta viena iš ,,Tech City” sėkmės istorijų”, - pasakoja Renata Čičman, UAB ,,Tieto” Konsultacijų skyriaus vadovė.

Programinės įrangos testuotojų specialybę pasirinkusi 25 dalyvių grupė turės galimybę mokytis programą, sudarytą iš dviejų dalių: programų sistemų testavimo ir testų automatizavimo. Pirmoji dalis apims funkcinio ir nefunkcinio testavimo pagrindus, testavimo metodus, technikas ir valdymo pagrindus. Antroji, testų automatizavimo dalis, bus orientuota į programinės įrangos automatinių testų kūrimą ir vykdymą. Taip pat bus mokoma Java programavimo ir kitų pagrindinių IT dalykų, todėl sėkmingai programą baigę studentai turės pakankamai teorinių ir praktinių žinių testavimo specialisto karjerai pradėti.

Iki šiol Vilniaus techologijų ir verslo profesinio mokymo centre jau dvejus metus buvo ruošiamos Java programuotojų grupės, o absolventai savo įgytas žinias iškart pritaikė rinkoje. ,,Kadangi bendradarbiaujame su konkrečiomis IT įmonėmis, mūsų studentai jose atlieka praktiką ir, sėkmingai pasirodžius, vėliau tampa įmonių darbuotojais”, – teigia profesinės mokyklos direktorius Vincentas Klemka ir priduria, kad IT profesionalai ne tik konsultuoja studentus praktikos metu, bet ir dalyvauja egzaminų vertinimo procese.

Asociacijos INFOBALT prieš kelis metus inicijuotas projektas kasmet sulaukia vis didesnio jaunimo ir IT įmonių dėmesio. Tai – sėkmingas IT verslo ir švietimo sektorių ilgalaikio bendradarbiavimo pavyzdys. „Susidomėjimas akademijos veikla ir jos rezultatai rodo, kad šis projektas pasiekė Lietuvos IT sektorių pačiu svarbiausiu metu, kada ypač jaučiamas specialistų stygius, o švietimo sistema be darbdavių įsitraukimo negali sukurti rinkai aktualių programų. Tai efektyvi priemonė, leidžianti bendrovėms operatyviai spręsti darbuotojų trūkumo problemą. Mes rengiamės įgyvendinti ilgalaikes bendras iniciatyvas, kurios leistų padidinti veiklos mastą bei palengvinti verslo įsitraukimą”, – sakė INFOBALT Inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis

Priėmimo konkurse į JAVA programuotojo ar programinės įrangos testuotojo programas gali dalyvauti asmenys, turintys ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą. Dokumentai Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre gali būti teikiami iki rugpjūčio pabaigos, tačiau jaunimas raginamas paskubėti, nes registracija bus baigta atrinkus reikiamą studentų skaičių.

Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas galima rasti www.vtvpmc.lt

Lina Venskaitytė
Nova media
+370 614 17885
lina.venskaityte@novamedia.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.