Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Augančioje Lietuvos inžinerinėje pramonėje – galimybės dirbti ir užsidirbti

2016-07-16

Inžinerinė pramonė sukuria daugiausiai darbo vietų šalyje ir yra visos ekonomikos variklis tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Lietuvos inžinerinės pramonės sektoriuje dirba apie 31 tūkst. darbuotojų, o įmonių pardavimai kasmet viršija 3 mlrd. eurų. Šis sektorius sukuria apie 23 proc. Lietuvos pramonės pridėtinės vertės ir yra vienas sparčiausiai augančių sektorių šalyje.

Per keletą praėjusių metų inžinerinės pramonės sektoriuje sparčiausiai augo metalo ir elektronikos gamyba užsiimančių įmonių skaičius. Šis sektorius Lietuvoje stabiliai auga jau beveik 10 metų ir gali pasiūlyti geras darbo sąlygas tiek patyrusiems, tiek jauniems specialistams.

„Inžinerinės pramonės siūlomos darbo vietos dažnai yra modernios ir gerai apmokamos. Ateityje jų tik daugės, nes inžinerinė pramonė gamina modernius produktus ir techniką, kuria ateities technologijas ir prisideda prie aplinkosaugos sprendimų kūrimo“, – sako Gintautas Kvietkauskas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA prezidentas ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, daugiausia naujų darbo vietų 2016 m. bus įsteigta būtent pramonės ir paslaugų sektoriuose – atitinkamai 37 proc. ir 51 proc. iš visų steigiamų darbo vietų. Kvalifikuotų inžinerinės pramonės sektoriaus projektų vadovų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis siekia nuo 1 000 iki 4 000 eurų, o darbininkų ar operatorių – nuo 500 iki 900 eurų.

Pastaraisiais metais LINPRA priklausančios įmonės ne tik augina finansinius rezultatus ir siekia gerinti verslo aplinką, bet didelį dėmesį skiria ir naujų darbuotojų paieškai, jaunimo profesiniam orientavimui ir darbuotojų mokymams. LINPRA – viena iš labiausiai ugdymu ir specialistų ruošimu suinteresuotų asociacijų, siekiančių paskatinti jaunimą rinktis inžinerines specialybes.

„Inžinerinės pramonės įmonės pajėgios pagaminti ir eksportuoti net 3 kartus daugiau produkcijos, tačiau šiame sektoriuje jaučiame didelį darbuotojų trūkumą, dėl ko jos to padaryti negali. Labiausiai trūksta aukštos kvalifikacijos darbininkų (nuo suvirintojų iki laivų korpusų surinkėjų), inžinierių technologų, inžinierių konstruktorių ir gamybos inžinierių. Nuolat ieškoma IT specialistų ir gamybos vadovų“, – pabrėžia G. Kvietkauskas.

Tam, kad „užsiaugintų“ potencialius darbuotojus ir aukštos kvalifikacijos specialistus LINPRA aktyviai dirba populiarindama pameistrystės mokymo kryptį, prisideda keičiant mokymo programų rengimą reglamentuojančius teisės aktus, siekia pagerinti profesinių mokyklų teikiamų mokymo paslaugų kokybę ir skatina jaunimą aktyviai domėtis inžinerija.

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA yra nepriklausoma verslo savivaldos organizacija, kuri šiandien vienija tris inžinerinės pramonės – Baltijos automobilių detalių, Lietuvos plastikų ir Lietuvos lazerių – klasterius ir 84 inžinerinės pramonės įmones.

LINPRA tarptautiniu ir nacionaliniu lygmeniu atstovauja metalo gaminių, mašinų ir įrangos, prietaisų, elektrotechnikos ir elektronikos pramonės sektoriaus įmonių interesams bei siekia padidinti sektoriaus įmonių konkurencingumą ir tarptautiškumą, paskatinti prekių ir paslaugų eksportą, puoselėti mokslininkų ir inžinierių veiklos sinergiją, taip pat rūpinasi specialistų paruošimo kokybės gerinimu.

Daiva Rimašauskaitė
LPK Komunikacijos departamento direktorė
Tel. 8 680 44245, el. p. daiva@lpk.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.