Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Konkursas "Populiariausia prekė 2015": Konkursas "Populiariausia prekė 2015": keičiasi vartotojų pasirinkimas, simpatijos lietuviškiems gamintojams auga

2016-03-17

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) rengiamuose kasmetiniuose rinkimuose "Populiariausia prekė” paskelbti nauji vardai. Vartotojų lojalumas lietuviškoms prekėms ir produktams auga.
„Jau kelerius metus iš eilės stebime tendenciją -  mūsų vartotojai vis dažniau renkasi Lietuvos gamintojų, aukštesnės kokybės ir nebūtinai pigiausias prekes. Šio konkursai rezultatai rodo, kad 2015 - aisis metais pirkėjai vienareikšmiškai pirmenybę teikė lietuviškiems pieno ir mėsos gaminiams. Tai nestebina, tačiau pirkėjų elgsenos pasikeitimai  ne maisto prekių kategorijose (buitinė chemija ir asmens higienos prekės) buvo netikėti. Jei anksčiau ten dominavo vien užsienietiški prekių  ženklai, tai šiemet tarp jų  - ir lietuviški vardai ”, - sako LPĮA vadovas Laurynas Vilimas.
Anot jo, šio konkurso rezultatai - pats geriausias pirkėjų komplimentas Lietuvos gamintojams. Jis taip pat džiaugėsi, kad pats ženklas „Populiariausia prekė” pelnė gamintojų bei vartotojų pripažinimą ir pasitikėjimą. Gamintojai mielai juo ženklina savo prekes, o karuliai su 'populiariausios prekės” ženklu prekybos tinklų parduotuvių lentynose neretai lemia ir pirkėjų apsisprendimą.
LPĮA konkursas  „Populiariausia prekė" rengiamas jau septintus metus iš eilės. Šiemet nugalėtojai paskelbti 48 -iose kategorijose. Jame dalyvavo 34 tiekėjai ir gamintojai. Nugalėtojai buvo išrinkti pagal vartotojų pasirinkimą - didžiausius  pardavimus 2015 - aisias metais. Svarbu pastebėti, kad pardavimai matuojami svorio matavimo, o ne pakuočių vienetais.
Nuo pernai „Populiariausiai prekei” taikomas papildomas - kokybės kriterijus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba įvertina, ar per paskutinius 24 mėnesius nominuota prekė nebuvo sulaukusi nuobaudų už kokybę ir saugą.

Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA) vienija dvidešimt šalyje registruotų lietuviško ir užsienio kapitalo mažmeninės prekybos įmonių. Asociacijos narių bendra metinė prekybos apyvarta siekia 2.7 mlrd. Eur. (tai sudaro beveik 10 proc. Lietuvos BVP), o bendras atstovaujamose įmonėse dirbančių darbuotojų skaičius siekia 30 000. Lietuvos prekybos sektorius yra didžiausias darbdavys bei mokesčių mokėtojas.


Laurynas Vilimas
Vykdantysis direktorius
Lietuvos prekybos įmonių asociacijos
Mob: +370 686 56001; El.p: l.vilimas@lpia.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.