Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

LPK Verslo taryboje su Baltarusija – pokyčiai

2016-03-14

Kovo 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (LPK) įvyko Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusija Verslo tarybos posėdis, kuriame buvo aptarti galimo verslo plėtros Ukrainoje potencialo ir abipusio ekonominio bendradarbiavimo skatinimo klausimai bei išrinktas naujas verslo tarybos pirmininkas.

Posėdyje dalyvavęs Sigitas Paulauskas, UAB Vakarų medienos grupė vadovas ir kadenciją baigiantis Verslo tarybos pirmininkas, pristatė 2013–2015 metais nuveiktus darbus.

2012 m. pabaigoje įkurta Verslo taryba inicijavo tarpžinybinius susitikimus, kurie buvo skirti Lietuvos–Baltarusijos sienų pralaidumo problemoms spręsti. Tuo metu ši problema buvo pati svarbiausia Lietuvos vežėjams ir pramonininkams.

Per pastaruosius kelerius veiklos metus Verslo tarybos iniciatyva buvo išlaikomi ir plėtojami ekonominės diplomatijos ryšiai su Baltarusijos valstybės institucijomis ir verslu, sėkmingai tęsiama dvišalių ekonomikos forumų tradicija.

2013–2015 m. abiejų šalių verslo tarybos organizavo daug verslo ir valstybės politikų dėmesio sulaukusius tarptautinius ekonomikos forumus: Klaipėdoje, Mogiliove, Marijampolėje.

Vykdyta Verslo tarybos veikla užtikrino galimybes Lietuvos verslui plėsti kontaktus su kolegomis Baltarusijoje, įtvirtino Lietuvos lyderystę bendradarbiaujant su Baltarusija. Verslo taryba vykdo kasdienę veiklą, bendradarbiaudama su Baltarusijos verslo asociacijomis, Lietuvos verslo įmonėmis, veikiančiomis ar planuojančiomis vykdyti veiklą Baltarusijoje.

Naujuoju Verslo tarybos pirmininku dvejų metų kadencijai išrinktas AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) generalinis direktorius Audrius Pauža.

Susitikime taip pat aptartas pasirengimas XII-ajam Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumui, kuris š.m. gegužės 25–27 d. vyks Lydoje, Baltarusijoje.

Lietuvos verslo įmonių, glaudžiai bendradarbiaujančių su Baltarusija, iniciatyva Verslo taryba su Baltarusija LPK buvo įsteigta 2012 m. Ją įkuriant dalyvavo LPK prezidentas Robertas Dargis bei tuometis Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius. Netrukus po to analogiška Baltarusijos–Lietuvos verslo taryba buvo įsteigta ir Baltarusijoje. Jos pirmininku tapo „BPS-Sberbank“ banko viceprezidentas Vladimiras Koliada.

Šiuo metu prie LPK veikia 6 verslo tarybos.

LPK

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.