Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Anglijos teismas „Snorui" sugrąžins 4,5 milijono svarų užstatą

2015-12-10

Anglijos aukštesnysis teismas Londone patenkino BAB „Snoras" bankroto administratoriaus prašymą ir nutarė sugrąžinti bankui 4,5 mln. svarų (6,27 mln. eurų) iš 5 mln. svarų užstato, kurį bankas buvo sumokėjęs teismui pradėdamas procesą prieš buvusius banko savininkus. Teismas taip pat leido „Snoro" bankroto administratoriui susipažinti su teismo turima informacija apie V.Antonovo turtą bei įpareigojo V.Antonovą sumokėti 30 tūkst. svarų (41,8 tūkst. eurų) teisminių išlaidų.
Pinigai į „Snoro" sąskaitą bus pervesti iškart po to, kai bus formalizuotos techninės procedūros.
„Manau, kad toks Anglijos teismo sprendimas yra reikšmingas ne tik dėl to, kad jis leis didelę pinigų sumą sugrąžinti teisėtiems jų savininkams - „Snoro" kreditoriams. Sprendimas taip pat silpnina ankstesnių savininkų gynybos linijas ir atveria naujas galimybes kreditoriams sugrąžinti iš banko pasisavintas lėšas. Galop, tai yra svarbi moralinė pergalė," - teigia BAB banko „Snoras" bankroto administratorius Gintaras Adomonis.
V.Antonovas ir buvęs banko vadovas bei akcininkas Raimondas Baranauskas šių metų vasarą iš Didžiosios Britanijos išvyko ir pasislėpė, nelaukdami, kol baigsis jų perdavimo Lietuvai teismo procesas. V.Antonovo atstovai teigia, kad buvę bankininkai šiuo metu yra Rusijoje.
„Snoro" banko veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla „Snorui" buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.

Dominykas Dimavičius
„Publicum FComm"
Tel. +370 5 249 9087
d.dimavicius@publicum.lt
  

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.