Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Vilniuje vyks konferencija, skirta inovacijoms Lietuvos gynybos ir saugumo pramonėje

2015-08-24

Š. m. rugpjūčio 26 d. Vilniuje vyksiančioje konferencijoje „Inovacijos Lietuvos gynybos ir saugumo pramonėje“ bus diskutuojama apie inovatyvius sprendimus, kurie galėtų padidinti šalies gynybos ir saugumo pramonės sektoriaus konkurencingumą bei prisidėtų prie Lietuvos saugumo ir gynybos sistemos užtikrinimo, taip pat tariamasi, kaip šioje srityje paskatinti glaudesnę mokslo ir verslo partnerystę.

„Lietuva kol kas nepakankamai išnaudoja savo potencialą saugumo ir karybos inovacijų srityje. Turime stiprinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą gynybos inovacijų kūrimo procese ir taip savo išradimams, patentams atverti naujas rinkas. Tam galėtų pasitarnauti stambūs valstybiniai užsakymai, ikiprekybiniai pirkimai, privačios investicijos“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

 Renginyje bus aptarta dabartinė gynybos ir saugumo pramonės situacija bei šio sektoriaus perspektyvos Lietuvoje. Kaip vienas iš inovacijų skatinimo finansinių mechanizmų bus pristatyta Europos Sąjungos (ES) programa „Horizontas 2020“, finansuojanti dvejopos paskirties projektus.

„Gyvename sudėtingu Lietuvai geopolitine prasme metu, kai poreikis stiprinti šalies gynybos ir saugumo pajėgas nuolat auga. Neramumai kaimynystėje skatina susitelkti, todėl pagrindinė šios konferencijos misija – sukurti platformą žmogiškojo, finansinio ir idėjinio kapitalo mainams bendradarbiaujant verslo, mokslo ir atsakingų valdžios institucijų atstovams“, – teigia Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos prezidentas Egidijus Skužinskas.

 Konferencijos pradžia – 8.30 val. Renginys vyks viešbučio „Karolina“ konferencijų centre (Sausio 13-osios g. 2, Vilnius). Dalyvavimas renginyje nemokamas.

 Per renginį išskirtine patirtimi diegiant inovacijas versle dalinsis pažangių šalies įmonių vadovai, įžvalgų pateiks Ūkio, Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovai.

 Renginį inicijuoja Ūkio ministerija, organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, renginio partnerė – Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija.
 
 Saulius Šimkevičius
 Vyriausiasis specialistas
 Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
 870664846
 saulius.simkevicius@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.