Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Aptartas Lietuvos ir Ukrainos verslo bendradarbiavimo sąlygų gerinimas

2015-07-22

Liepos 22 d.  Lietuvos pramonininkų konfederaciją (LPK) surengė Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Ukrainos Respublika Verslo tarybos posėdį, kuriame buvo aptarti galimo verslo plėtros Ukrainoje potencialo ir abipusio ekonominio bendradarbiavimo skatinimo klausimai. Kadenciją baigiantis Verslo tarybos pirmininkas, AB Grigiškės vadovas Gintautas Pangonis pristatė 2013-2015 metais nuveiktus darbus. Naujuoju Verslo tarybos pirmininku dviejų metų kadencijai išrinktas UAB Traidenis generalinis direktorius Sigitas Leonavičius.

Posėdžio metu buvo aptarti svarbiausi Verslo tarybos darbai - Verslo tarybos veiklos stiprinimas ir  pagalba įmonėms, ypatingą dėmesį skiriant įmonių kontaktų užmezgimui ir įtvirtinimui šioje rinkoje, kam teigiamos įtakos turės Kijeve darbą pradėjęs LPK atstovas. Pabrėžta, kad prie verslo plėtros galimybių turėtų prisidėti ir rugpjūčio 26 - 27 d. planuojamas Verslo tarybų susitikimas Kijeve, lapkričio mėn. turėsiantis įvykti Lietuvos - Ukrainos ekonomikos forumas. Aptartas LPK vykdomas Vystomojo bendradarbiavimo projektas, kurio metu Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungai bus perduodama Lietuvos pramonininkų konfederacijos darbo ir bendradarbiavimo su Europos Sąjungos fondais patirtis.

Posėdyje dalyvavę Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis ir komercijos atašė Rimantas Šėgžda pasidalino įžvalgomis apie politinę ir ekonominę situaciją šalyje, tolesnės raidos perspektyvas ir bendradarbiavimo galimybes. 

Lietuvos ir Ukrainos prekybos apyvarta 2014 m. sudarė 1,1 mln. eurų (t.y. 2 kartus mažesnė nei su Baltarusija), todėl akivaizdu, kad turimas ekonominis potencialas yra neišnaudotas. 2014 m. Lietuvos eksportas į Ukrainą sudarė 905 mln. eurų, o  Ukrainos į Lietuvą - 205 mln. eurų. 

Daiva Rimašauskaitė , LPK  Komunikacijos departamento direktorė

Tel. 8 680 44245, el. paštas daiva@lpk.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.