Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Patvirtinta užstato už vienkartines pakuotes sistemos ženklinimo tvarka

2015-07-02

LR Aplinkos ministerija patvirtino užstato už vienkartines pakuotes sistemos taikymą nurodančio ženklo formos ir vienkartinių pakuočių ženklinimo šiuo ženklu tvarkos aprašą. Naujai patvirtintą ženklą nuo 2016 m. vasario 1 d. privalės naudoti visi gamintojai ir importuotojai ženklindami stiklines, PET ir metalines pakuotes, dalyvaujančias naujoje užstato sistemoje.

Naujoji depozito sistema apims į stiklinę, PET ir metalinę pakuotę (skardines) išpilstytą alų, alaus kokteilius, sidrą, vaisių vyną ir jo kokteilius bei gėrimus, kitus fermentuotus gėrimus, alkoholinius kokteilius ir nealkoholinius gėrimus, girą, taip pat visų tipų vandenį, sultis, nektarą.

Pagal jau seniau LR Aplinkos ministerijos patvirtintą tvarką, nuo 2016 m. vasario 1 d. Lietuvos gamintojai ir importuotojai privalės imti užstatą iš pakuočių platintojų ar pakuočių pardavėjų ir jį grąžinti pakuočių pardavėjams, kai šie grąžina pakuočių atliekas, jeigu supakuotus gėrimus tiekia Lietuvos vidaus rinkai.

Patvirtintas užstato sistemos ženklas bus naudojamas ant visų užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių ir informuos vartotoją, kad jis turi teisę grąžinti tokias pakuotes ir atsiimti už jas sumokėtą užstatą.

„Veikiant naujajai depozito sistemai rinkoje kurį laiką dar liks senuoju ženklinimu ar vartotojų privačiai iš kitų šalių įsivežtų gėrimų pakuočių, kurios nebus paženklintos naujuoju ženklu. Tokių pakuočių sistema nepriims“, - atkreipia vartotojų dėmesį G. Varnas.

Gamintojai ir importuotojai keisdami užstato sistemoje dalyvausiančių pakuočių ženklinimą privalės ne tik patalpinti patvirtintą užstato sistemos ženklą, bet ir pakeisdami prieš tai naudotą prekės brūkšninį kodą nauju brūkšniniu kodu. Brūkšniniai kodai naudoti iki užstato sistemos veikimo pradžios negalės būti naudojami pakuotėms dalyvaujančioms naujoje užstato sistemoje.

Gamintojai ir importuotojai turi atkreipti dėmesį ir tinkamai susiplanuoti produkcijos ir žaliavų (pvz. etikečių) su dabartiniu ženklinimu atsargas, kad išvengtų galimų nurašymo nuostolių. Svarbu ir laiku paruošti naujus ženklinimo dizainus ir užsisakyti bei pagaminti naujai paženklintas pakuotes bei produkciją.

Didžioji dalis visų užstato sistemos pakuočių bus surenkama taromatais. Tam, kad taromatai butų parengti priimti užstato sistemos pakuotes, gamintojai ir importuotojai turės kiekvieną jų užregistruoti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ Registre.

Apie VšĮ „Užstato sistemos administratorius“:

VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ yra ne pelno siekianti įstaiga, kurios pagrindinis tikslas - vykdyti užstato sistemos administratoriaus funkcijas kaip numatyta Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme.

Steigėjai: Lietuvos aludarių gildija, Lietuvos prekybos įmonių asociacija, Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacija. Steigėjų nariai bus pagrindiniai sistemos naudotojai ir finansuotojai, nes į rinką išleidžia per 80% visų užstatinių pakuočių.

VšĮ „Užstato sistemos administratorius“
+370 698 88866
info@usad.lt
www.usad.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.