Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Įsteigta Tarpvyriausybinė Lietuvos ir Armėnijos komisija šalių ekonominiam bendradarbiavimui stiprinti

2015-06-17

Siekdama stiprinti šalies prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą su Armėnija, šiandien Vyriausybė patvirtino Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos Lietuvos sudėtį. Jai vadovaus ūkio ministras.

Įsteigus Tarpvyriausybinę Lietuvos ir Armėnijos ekonominio bendradarbiavimo komisiją, bus sudarytos galimybės kartu su Armėnijos atstovais aptarti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo sritis. Tai paskatins abiejų šalių valstybės institucijas ir verslininkus užmegzti glaudesnius ryšius.

Statistikos departamento duomenimis, 2015 m. I ketv. iš 180 Lietuvos užsienio prekybos partnerių pagal prekybos apyvartą Armėnija buvo 70 vietoje, pagal eksportą – 55, pagal importą – 79 vietoje.

2015 m. I ketv., palyginti su atitinkamu 2014 m. laikotarpiu, Lietuvos eksportas į Armėniją padidėjo 9,9 proc. ir sudarė 3,3 mln. eurų, lietuviškos kilmės prekių eksportas į Armėniją sumažėjo 38,8 proc. ir sudarė 0,4 mln. eurų.

2015 m. I ketv. lietuviškos kilmės prekių eksporto didžiausią dalį sudarė vatos ritinėliai iš cheminių pluoštų (57,5 proc. viso Lietuvoje pagamintų prekių eksporto į Armėniją dalis), variklinės, kompresorinės mašininės ir turbininės mašininės alyvos (19,7 proc.), grindų plokštės (7,1 proc.).

2014 m. gruodžio 31 d. duomenimis, Armėnijos investuotojai Lietuvoje buvo sukaupę 0,79 mln. eurų.

LR ŪM

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.