Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Ūkio ministro E. Gusto vadovaujama delegacija su darbo vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose

2015-06-15

Šių metų birželio 15–19 d. ūkio ministro E. Gusto vadovaujama delegacija su darbo vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Vizito tikslas – pristatyti Lietuvos gyvybės mokslų sektorių, ieškoti partnerių, aptarti šalių įmonių ir mokslo įstaigų bendradarbiavimo galimybes, pristatyti Lietuvos inovacijų ir kosmoso politiką. Susitikimų dalyviai kviečiami į šių metų rugsėjo mėnesį Vilniuje vyksiantį inovacijų forumą „Innovation drift“ ir į Lietuvoje vyksiantį tarptautinį forumą „Life Sciences Baltics 2016“.

JAV Lietuvos delegacija susitiks su Kanados Manitobos provincijos ekonomikos ministru Kevinu Chiefu, dalyvaus gyvybės mokslų parodoje „Bio International Convention 2015“ ir Lietuvos pristatymo renginyje, kuriame susirinks Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus esami ir potencialūs partneriai iš JAV, Japonijos, Vokietijos, Švedijos. Taip pat numatyti susitikimai su JAV patekimo į rinką centro (US Market Access Centre) vadovu Alfredo Coppola, „Rocket Space“ rinkodaros vadove Asleigh Harris ir „SRI International“ tyrimų instituto vadovais.  Per susitikimus bus pristatomos Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus galimybės, ieškoma naujų partnerių, aptartas bendradarbiavimas su JAV bendrovėmis ir mokslo įstaigomis ir Lietuvos įmonių rinkų plėtra.

Delegaciją sudaro Ūkio ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva“ ir Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūros specialistai, mokslo ir verslo atstovai.

„Vizitu siekiame pristatyti Lietuvos gyvybės mokslų sektorių, padėti šio sektoriaus įmonėms užmegzti ryšius su potencialiais klientais ir partneriais iš viso pasaulio, skatinti Lietuvos įmonių ir mokslo įstaigų tarptautinį bendradarbiavimą. Parodoje „Bio International Convention 2015“ kasmet susirenka dalyvių iš daugiau kaip 60 pasaulio valstybių, todėl dalyvavimas šiame renginyje atveria Lietuvai naujus bendradarbiavimo horizontus, suteikia galimybių sustiprinti šalies aukštųjų technologijų įmones ir kurti inovatyvią didelės pridėtinės vertės produkciją. Vizitu taip pat siekiame sustiprinti bendradarbiavimą su NASA, plėtojant Lietuvos kosmoso sektorių“, – sako ūkio ministras E. Gustas.

Per ūkio ministro E. Gusto ir Kanados Manitobos provincijos ekonomikos ministro Kevino Chiefo susitikimą siekiama aptarti dvišalę Lietuvos ir Kanados prekybą ir bendradarbiavimą gyvybės mokslų srityje: pristatyti Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialą, galimybes Lietuvos gyvybės sektoriaus įmonėms bendradarbiauti su partneriais iš Kanados, įsitvirtinti Kanados rinkoje.

Renginyje „Bio International Convention 2015“ VšĮ „Versli Lietuva“ pirmą kartą organizuoja Lietuvos nacionalinį stendą, kuriame savo veiklą pristatys Lietuvos gyvybės mokslų įmonės ir mokslo įstaigos: UAB „Biotechpharma“, UAB „Biomapas“, UAB „SatiMed“, Vilniaus universitetas, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centras. Renginio dalyviai bus kviečiami į Lietuvoje 2016 metų rugsėjį vyksiantį „Life Sciences Baltics 2016“ forumą. Filadelfijoje vyksiančioje parodoje „Bio International Convention 2015“ dalyvaus daugiau kaip 20 000 gyvybės mokslo srities įmonių ir mokslinių tyrimų įstaigų.

Jungtinėse Amerikos Valstijose VšĮ „Versli Lietuva“ taip pat organizuoja Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialo pristatymo renginį, kuriame dalyvaus Lietuvos delegacija, esami ir potencialūs užsienio partneriai gyvybės mokslų srityje iš JAV, Japonijos, Vokietijos, Švedijos ir kitų šalių, užsienio lietuviai, dirbantys gyvybės mokslų srityje.

San Fransiske per susitikimus su Jungtinių Amerikos Valstijų patekimo į rinką centro vadovu Alfredo Coppola, „Rocket Space“ rinkodaros vadove Asleigh Harris, „SRI International“ tyrimų instituto ir NASA mokslinių tyrimų padalinio vadovais ūkio ministras aptars inovacijų plėtrą, galimybę Lietuvos aukštųjų technologijų įmonėms bendradarbiauti su JAV bendrovėmis ir mokslo įstaigomis, vykdyti bendrus projektus ir patekti į Jungtinių Amerikos Valstijų rinką.

Per susitikimus JAV taip pat bus kalbama apie Europos Sąjungos laisvosios prekybos susitarimą, Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutartį, galimybę plėtoti prekybą ir investicinį bendradarbiavimą su JAV.  Numatoma kalbėtis ir apie šiuo metu jau vystomus bendrus projektus ir jų tolesnę plėtrą. 

Ūkio ministro vadovaujama delegacija San Fransiske taip pat lankysis didžiausio socialinio tinklo „Facebook“ būstinėje ir inovacijų agentūroje „Nordic Innovation House“.

Saulius Šimkevičius
Vyriausiasis specialistas
Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
870664846
saulius.simkevicius@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.