Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Taikiai užbaigtas ginčas: „Snoro“ kreditoriams atiteks daugiau nei 11,5 milijono eurų kompensacija

2015-05-15

Vilniaus miesto apylinkės teismas šių metų gegužės 5 dieną priėmė neskundžiamą nutartį, kuria patvirtino praėjusių metų spalio 7 dieną sudarytą  BAB „Snoras" ir UAB „Ernst & Young Baltic“ taikos sutartį dėl klausimų, susijusių su „Snoro“ auditais, kuriuos „Ernst & Young Baltic“ atliko iki „Snoro“ nacionalizavimo. Susitarimu „Ernst & Young Baltic“ įsipareigojo sumokėti bankui 40 mln. litų (11,5 mln. eurų). Vakar visa suma buvo pervesta į „Snoro“ sąskaitą.

„Snoro“ ir „Ernst & Young Baltic“ susitarimas vainikavo daugiau nei metus trukusias derybas. Susitarimas pasiektas nevertinant ir nepripažįstant nei vienos iš šalių atsakomybės.

„Situacija, kai audito bendrovė ir klientas ginčą baigia taikos sutartimi pasaulyje nėra išskirtinė, tačiau nepamenu, kad kažkas panašaus būtų nutikę kaimyninėse rinkose, o Lietuvoje, kiek man žinoma, tai – pirmas toks atvejis. O ir suma yra reikšminga netgi vertinant „Snoro“ bankroto proceso kontekste, todėl toks susitarimas labai svarbus banko kreditoriams“, – pažymėjo „Snoro“ bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Sprendimą pritarti taikos sutarčiai banko kreditorių komitetas yra priėmęs 2014 metų spalio 2 d.

 „Snoro“ interesus derybose ir sudarant taikos sutartį atstovavo advokatų kontora TARK GRUNTE SUTKIENE.

„Snoro“ banko veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla „Snorui“ buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.

Dominykas Dimavičius
„Publicum FComm“
Tel. +370 5 249 9087
d.dimavicius@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.