Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Ūkio ministras Evaldas Gustas pristatė Lietuvos institucijų nuveiktus darbus eksporto įvairinimo srityje

2015-04-20

Šiandien, balandžio 20 d., ūkio ministras E. Gustas Vyriausybėje pristatė Lietuvos institucijų darbus, nuveiktus 2015 metų kovo mėnesį įvairinant eksportą, ieškant alternatyvių rinkų ir siekiant sumažinti nuostolius, patiriamus dėl Rusijos paskelbto kai kurių prekių importo draudimo.

Vyriausybės pavedimu Ūkio ministerija, kartu su kitomis ministerijomis ir valstybės institucijomis, parengė veiksmų planą – rekomendacijas, kaip 2014–2015 metais įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti nuostolius, patiriamus dėl Rusijos paskelbto embargo. Šios rekomendacijos buvo atnaujintos 2015 metų kovo mėnesį. Numatytomis priemonėmis siekiama trijų pagrindinių tikslų: padėti verslininkams ieškoti naujų rinkų ir verslo partnerių, pagerinti priėjimą prie finansavimo šaltinių ir stiprinti Lietuvos ekonominį atstovavimą užsienyje.

Siekdamos įvairinti eksportą ir pristatyti lietuvišką produkciją užsienio rinkoms, kovo mėnesį Lietuvos įmonės dalyvavo  tarptautinėse parodose: didžiausioje maisto ir gėrimų parodoje „IFE 2015“ Jungtinėje Karalystėje, specializuotoje 40-ojoje Tarptautinėje maisto ir gėrimų parodoje „Foodex 2015“ Japonijoje ir tarptautinėje žemės ūkio produkcijos parodoje „World Food Uzbekistan 2015“ Uzbekistane.

Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, Lietuvos ambasados Vengrijoje, Azerbaidžane ir Armėnijoje organizavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjimo renginius, kuriuose buvo pristatoma lietuviška produkcija. Armėnijoje taip pat buvo surengta Lietuvos verslo misija bei dvišalis Lietuvos ir Armėnijos ir trišalis Lietuvos, Armėnijos ir Irano verslo forumas.

Vilniuje lankėsi Nyderlandų tiekėjo „De Kweker“ ir Omano prekybos įmonės atstovai, jie susitiko su Lietuvos maisto gamybos įmonių atstovais ir aptarė lietuviškos produkcijos pardavimo savo atstovaujamose valstybėse galimybes. Taip pat buvo įgyvendintos šešios VšĮ „Versli Lietuva“ su Lietuvos įmonėmis pasirašytos sutartys dėl nemokamų verslo partnerių paieškos paslaugų teikimo.

Siekdama padėti maisto gamintojams užmegzti ryšių ir skatindama eksportą į Kiniją, Žemės ūkio ministerija pateikė Lietuvos Respublikos Vyriausybei nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio atašė pareigybės Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Kinijos Liaudies Respublikoje ir Korėjos Respublikai, Mongolijai ir Vietnamo Socialistinei Respublikai įsteigimo“ projektą.

Be to, Lietuvoje lankėsi Maroko nacionalinės maisto produktų saugos tarnybos ekspertai, kurie Lietuvos maisto ir veterinarinės kontrolės sistemą įvertino labai gerai. Ekspertai susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovais ir apsilankė Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, maisto pramonės įmonėse ir Medininkų pasienio kontrolės punkte.

Saulius Šimkevičius
Vyriausiasis specialistas
Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
870664846
saulius.simkevicius@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.