Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Premjeras susitiks su aprangos ir tekstilės įmonėmis

2015-04-03

Š.m.  balandžio 3 d.  premjeras Algirdas Butkevičius ir Vyriausybės atstovai susitiks su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijai (LATIA) priklausančių įmonių vadovais. Žadama aptarti svarbiausius šiam pramonės sektoriui klausimus, tokius kaip eksporto skatinimas ir eksportuojančių įmonių veiklos sąlygų gerinimas. Susitikimo metu planuojama aplankyti ir Vilniuje veikiančias šio sektoriaus įmones – didžiausią Baltijos šalyse baldinių ir dekoratyvinių audinių gamintoją UAB „Audėjas“ bei didžiausią Lietuvoje viršutinių drabužių gamintoją UAB „Lelija“.

„Lietuvos aprangos ir tekstilės sektorius – į eksportą orientuota pramonės šaka, užsienio rinkose parduodanti apie 90 proc. visos pagaminamos produkcijos. Todėl šiandien būtina ieškoti naujų galimybių ir tikslinių rinkų eksportui didinti. Tai ypač svarbu atsižvelgiant į eksporto į Rusiją ir kitų NVS šalių rinkas praradimus“, – sako LATIA prezidentas Aurimas Palevičius.

Penktadienį vyksiančiame susitikime planuojama aptarti specialistų ruošimo bei su darbo santykiais susijusius klausimus, trečiųjų šalių darbuotojų įdarbinimo procedūrų palengvinimą. Ypatingas dėmesys bus skirtas mokslo ir pramonės bendradarbiavimo stiprinimui aprangos ir tekstilės sektoriuje kuriant naujus inovatyvius produktus ir didinant sektoriaus konkurencingumą tarptautinėse rinkose.

Renginyje kartu su Premjeru taip pat dalyvaus Ūkio ministras Evaldas Gustas, Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Europos Sąjungos aprangos ir tekstilės gamintojų organizacijas apjungiančios Europos aprangos ir tekstilės organizacijos EURATEX duomenimis, 2014 metais Lietuva buvo tarp trijų šalių, kuriose aprangos ir tekstilės sektoriaus gamybos apimtys didėjo sparčiausiai. LATIA vertinimu, 2015 m. bendras investicijų į Lietuvos tekstilės pramonę poreikis bus 25 milijonai eurų, investicijų į drabužių gamybos sektorių – 20 milijonų eurų.

Kviečiame dalyvauti žurnalistus.

Programa

Balandžio 3 d. (penktadienis)

 

13.00 val. UAB „Audėjas“ lankymas (Kalvarijų g. 125, 7 korpusas, Vilnius).

13.30 val. Išvykimas į UAB „Lelija“ (Panerių g. 43,  Vilnius).

13.45 val. UAB „Lelija“ lankymas.

14.15 val. Susitikimas su LATIA prezidiumo nariais (UAB „Lelija“ patalpose).

Daugiau informacijos:

 Linas Lasiauskas

Generalinis direktorius

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija

Saltoniškių g. 29/3, LT-08105 Vilnius

Tel. Nr. +370 5 279 0131

El. p. linas@latia.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.