Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Spaustuvininkų asociacija pakvietė valstybės Prezidentę tapti skaitytojų parko globėja

2011-05-09

Gegužės 9 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje minint spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos spaustuvininkų asociacija pakvietė valstybės Prezidentę Dalią Grybauskaitę tapti skaitytojų parko globėja.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena turėtų būti šventė, kuria didžiuotųsi kiekvienas lietuvis. Šventė, kuri primintų lietuvių tautai apie tai, kad nepaisant keturiasdešimt metų trukusio spaudos draudimo, lietuvių kalba liko išsaugota.

Šviesios atminties poetas ir visuomenės veikėjas Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: ,,Niekas tiek nepasitarnavo žmogui, niekas neiškėlė taip aukštai jo dvasios ir niekas tiek nekentėjo kartu su žmogumi, kaip knyga. Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškos ugnies pagrobimui. Keista, kad lyg šiol mes dar nepastatėm paminklo jai."

Spaustuvininkai nuo seno dalyvavo šalies kultūriniame-politiniame gyvenime, tačiau dabartinėje visuomenėje šios srities atstovai yra pamiršti. Mes, spaustuvininkai, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, turime ambiciją įkūnyti J. Marcinkevičiaus žodžius - pastatyti mūsų valstybėje paminklą knygai bei įkurti skaitytojų parką. Paminklas knygai įamžintų visas asmenybes, prisidėjusias prie lietuviško spausdinto žodžio išsaugojimo. Skaitytojų parkas bylotų apie tai, kad mūsų tautoje puoselėjamos skaitymo tradicijos. Siūlome visus sutelkti pastangas, kad skaitytojų parkas taptų patrauklia ir lankytina kultūrine erdve, kuri trauktų ne tik lietuvos skaitytojus, bet ir atvykstančius, užsienio šalių turistus. Tokia idėja apjungtų skirtingų krypčių kūrėjus, menininkus, istorikus, verslo, akademines ir viešojo sektoriaus bendruomenes.

,,Tikime, kad vieną Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną minėsime skaitytojų parke, prie paminklo knygai. Šios dienos minėjimo metu paprašėme valstybės prezidentę Dalią Grybauskaitę tapti skaitytojų parko ir skaitymo tradicijų globėja" - teigia Erika Furman, Lietuvos spaustuvininkų asociacijos prezidentė.
Dr. Erika Furman
Mob. Tel. 8-674 80615
www.lispa.net

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.