Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lėšos susisiekimo sektoriuje turi būti panaudotos logiškai

2014-11-26

Lapkričio 25 d. Susisiekimo ministerijoje įvyko konferencija tema „Susisiekimo sektoriaus galimybės 2014-2020 metų periode", kurios metu buvo apžvelgti visų Lietuvos transporto rūšių galimybės ir perspektyvos 2014-2020 metais.

Konferencijoje ateities vizijas pristatė Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekonomikos, Lietuvos geležinkelių plėtros, logistikos, krovinių vežimo ir projekto „Rail Baltica" ekspertai. Taip pat konferencijoje pasisakė Klaipėdos jūrų uosto ekonomikos ir finansų valdymo, Lietuvos pašto plėtros projektų atsakingi vadovai. Didelio dėmesio sulaukė Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Transporto investicijų direkcijos vadovų ir ekspertų įžvalgos, ateities prognozės.  

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius konferencijoje pabrėžė, jog „Lietuvos transporto sektorius yra antras pagal dydį, sukuriantis apie 13 proc. šalies BVP ir įnešantis didžiausią indėlį į bendrąjį valstybės produktą". Taip pat ministras R. Sinkevičius pažymėjo, kad „labai svarbu, jog ES fondų lėšos transporto ir logistikos srityje būtų ne tik įsisavinamos, bet kad pinigai būtų panaudoti su tam tikra logika ir tam tikru kompleksiškumu, kuris leistų verslui dar labiau įsitvirtinti transporto rinkoje".

Tradiciškai po konferencijos buvo pagerbtos ir apdovanotos labiausiai nusipelniusios transporto, logistikos ir kelių infrastruktūros plėtros sektorių įmonės ir jų vadovai.

Šiais metais pirmą kartą nacionaliniu mastu buvo organizuojamas pažangos vertinimo projektas „Mūsų kelias", kuris suteikė galimybę detaliau įvertinti kelininkų indėlį į Lietuvos infrastruktūros plėtrą ir tinkamai pagerbti kelių tiesimo, projektavimo, technologijų diegimo ir infrastruktūros priežiūros įmones, jų vadovus bei atsakingus darbuotojus.

Geriausių darbų rinkimuose „Mūsų kelias 2014" už nuopelnus įgyvendinant kelių infrastruktūros statybos objektus 2011-2013 metais buvo nuspręsta skirti tris nominacijas:  „Metų kelių objektas", „Metų kelių projektas" ir „Metų kelių technologija".

Komisijos, sudarytos iš nepriklausomų ekspertų, įvertino atliktus darbus ir paskelbė nacionalinio pažangos vertinimo projekto (konkurso) „Mūsų kelias 2014" nugalėtojus:

1. Nominacija „Metų kelių objektas". Nugalėtojas - Vilniaus pietinis aplinkkelis. Atlikti Vilniaus miesto pietinio apvažiavimo tiesimo I, II ir III etapai. Darbų rangovas - AB „Panevėžio keliai" (generalinis direktorius Virmantas Puidokas).

2. Nominacija „Metų kelių projektas". Nugalėtojas - Panemunės rytinis aplinkkelis. Atliktas Panemunės miesto rytinio aplinkkelio tiesimo projekto su tiltu per Nemuno prataką parengimas. Darbų rangovas - UAB „Kelprojektas" (generalinis direktorius Algimantas Medžiaušis).

3. Nominacija „Metų kelių technologija". Nugalėtojas - kelio būklės matavimo jutiklis RCM411. Atliktas mobilaus nuotolinio bekontakčio kelio būklės ir paviršiaus sukibimo koeficiento matavimo įrenginio (jutiklio RCM411) diegimas ir pritaikymas matavimams Lietuvoje. Darbų rangovas - AB „Problematika" (direktorius Rimantas Jaraminas).

Projekto „Mūsų kelias" iniciatoriai ir organizatoriai yra: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, asociacija „Lietuvos keliai", analitinis žurnalas „Transportas".

Šiais metais transportininkai jau septintą kartą išrinko ir savo geriausius lyderius.

Rinkimų „Lietuvos transporto lyderiai 2014" organizacinis komitetas nusprendė skirti penkias nominacijas transporto, ekspeditorių, logistikos ir technikos pardavimo įmonėms bei pagerbti labiausiai nusipelniusius vadovus:

1. „Metų transporto vadovas 2014" - Žydrius Baublys (UAB „Fegda" generalinis direktorius).

2. „Metų vežėjas automobiliais 2014" - UAB „Rivona" (vadovas Dainius Dundulis).

3. „Metų ekspeditorius 2014" - UAB „Kaminera" (direktorius Arūnas Tuma).

4. „Metų logistikos operatorius 2014" - UAB DLG (generalinis direktorius Žydrūnas Pocius).

5. „Metų sunkvežimis 2015" - „Renault Trucks T" (sunkvežimių pardavimo įgaliotasis atstovas Baltijos šalims - UAB „Volvo Lietuva").

Rinkimų „Mūsų kelias 2014" ir „Lietuvos transporto lyderiai 2014" organizatoriai dėkoja komisijų nariams, ekspertams, konsultantams ir rėmėjams: asociacijai „Lietuvos keliai", Transporto reformų paramos fondui, UAB „Wirtgen Lietuva", nuolatiniam rinkimų projekto „Lietuvos transporto lyderiai" globėjui Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai ir nominacijos „Metų transporto vadovas" globėjui ministrui Rimantui Sinkevičiui.

Dėkojame konferencijos „Susisiekimo sektoriaus galimybės 2014-2020 metų periode" dalyviams, pranešėjams, svečiams.

Sveikiname 2014 metų rinkimų „Mūsų kelias 2014" ir „Lietuvos transporto lyderiai 2014" nugalėtojus.

 

Pranešimą parengė VšĮ Baltijos media centras, direktorius Algirdas Aušra.

Laisvės pr. 5, Vilnius, tel./faks. (8 5) 248-1629, mob. +370 699 16184.

El. paštas: info@bmc-net.lt, www.transpress.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.