Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: socialdemokratai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos verslo konfederacija

2014-11-25

Pranešimas VIR

Didžiausios Lietuvos politinės partijos – Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) – frakcija Seime pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos verslo konfederacija (LVK) siekiant glaudesnio socialinio dialogo ir konsensuso tarp Seimo, verslo ir visuomenės. Sutartimi socialdemokratai ir verslininkai susitaria bendradarbiauti siekiant ekonominės ir socialinės pažangos ir Lietuvos žmonių gyvenimo kokybės bei verslo sąlygų gerinimo, investicijų skatinimo, teisinės bazės tobulinimo ir kt. Sutartį pasirašė Seimo LSDP frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė ir Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

„Pirmiausia šia sutartimi sieksime įgyvendinti ir stiprinti socialinį dialogą per kolektyvines derybas ir kolektyvines sutartis, nes iki šiol tai išlieka silpnąja vieta Lietuvoje. Kita vertus, prisidėsime prie pozityvios verslo reputacijos stiprinimo ir konstruktyvaus požiūrio į verslą ir verslininką, kaip svarbų socialinį partnerį, darbdavį, vieną iš nacionalinio produkto kūrėjų, mokesčių mokėtoją, atsakingo verslo plėtotoją, formavimo“, – teigia Seimo LSDP frakcijos seniūnė I. Šiaulienė.

Sutartimi Seimo LSDP frakcija įsipareigoja įgyvendinti atsakingą ir prognozuojamą teisėkūrą, grįstą konsultacijomis su socialiniais-ekonominiais partneriais, informuoti frakciją apie LVK pareikštą nuomonę, kviesti LVK atstovus į Seimo LSDP frakcijos posėdžius, kuriuose svarstomi verslui svarbūs klausimai, organizuoti bendrus pasitarimus, konsultuotis ir dalyvauti LVK renginiuose.

LVK įsipareigoja teikti ekspertinę nuomonę reaguojant į verslui aktualias įstatymų leidybos iniciatyvas, dalyvauti komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžiuose, atstovaujant šalies verslo nuomonei, informuoti frakciją apie LVK žinomas problemas, susijusias su teisės aktų taikymu, teikti pasiūlymus teisės aktų projektams bei teisės aktų tobulinimui ir kt.

Sutartį sudaro bendroji ir sektorinė dalis. Pastarojoje aptariamos esminės Lietuvos ūkio sektorių (verslo aplinkos ir finansų, darbo santykių ir socialinės apsaugos, sveikatos apsaugos, informacinės visuomenės plėtros, švietimo ir energetikos) pertvarkos ir plėtros nuostatos. LSDP frakcija ir LVK sieks, kad jų pozicija dėl šių esminių nuostatų būtų aiški ir nedviprasmiška.

LVK – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija, Tarptautinių prekybos rūmų (International Chamber of Commerce – ICC) oficialus atstovas Lietuvoje, dalyvaujantis  ir Pasaulio rūmų federacijos (World Chamber Federation) veikloje. Konfederacija atstovauja daugiau nei 3200 Lietuvos įmonių,  per 23 Lietuvos verslo asociacijų. Konfederacijos nariai sukuria daugiau nei 23 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP).

LSDP Informacinio centro vadovė
Jolanta Bielskienė, tel. 8 612 01274

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.