Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Premjeras Kelmėje kvietė ūkininkus stiprinti ūkius, drąsiau žengti kooperacijos keliu

2014-11-14

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius lankėsi Kelmėje, kur vyko konferencija-apskrito stalo diskusija „Naujas Europos Sąjungos (ES) finansinis laikotarpis žemės ūkyje – galimybė stiprėti ir įveikti naujus iššūkius“. Jos metu buvo kalbėta, kokių priemonių imtasi, siekiant sumažinti žemės ūkio nuostolius dėl Rusijos paskelbto prekių draudimo, taip pat buvo aptartos kaimiškų regionų, kuriuose dominuoja žemės ūkio sektorius, problemos.

Penktadienį surengtoje diskusijoje dalyvavo Kelmės, Radviliškio, Šiaulių rajono, Šilalės, Tauragės, Telšių ir Raseinių savivaldybių vadovai ir regione įsikūrusių žemdirbių atstovai. Premjero teigimu, šiame regione įsikūrusių pieno ūkių neaplenkė nuostoliai dėl Rusijos paskelbto embargo, tačiau Vyriausybės pastangomis lietuviškiems produktams jau atsiveria naujos kitų šalių rinkos, nors tai ir nėra greitas procesas. „Sunku greitai patekti į naujas rinkas, tačiau dirbama daugeliu naujų krypčių ir dideliu tempu“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas informavo, kad siekiant sumažinti žemdirbių nuostolius dėl Rusijos embargo, į šiuos metus perkelta 60 mln. litų tiesioginių išmokų dalis, o kitų metų biudžete pienininkystei papildomai skirti 32 mln. litų.

Naujuoju 2014–2020 metų ES finansiniu laikotarpiu kaimo plėtrai ir tiesioginėms išmokoms skirta 18 mlrd. Lt. Tiesioginių išmokų vokas lyginant su praėjusiu laikotarpiu išaugs 70 proc., t.y. padidės nuo 6,5 mlrd. Lt iki 11,2 mlrd. Lt.

Renginyje premjeras A. Butkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad stiprėjanti konkurencija tarptautinėse rinkose skatina neišvengiamas permainas – stiprinti ūkius, ieškoti naujų kooperacijos formų, aktyviau rinktis perspektyvias gamybos ir produkcijos perdirbimo kryptis. „Pasaulinėse rinkose vyksta didelė konkurencija. Jei nebusime stiprūs, neišvengsime kainų svyravimo ir didelės konkurencijos keliamų problemų“, – teigė Ministras Pirmininkas. Apskrito stalo diskusijoje pažymėta, kad žemės ūkyje perspektyvą turi tik našūs, inovatyvūs ūkiai. 

Konferencijoje verslo skatinimo agentūrai „Versli Lietuva“ vadovaujantis Mantas Nocius pristatė regiono analizę, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė apžvelgė ES paramos Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai perspektyvas 2014–2020 m. laikotarpiu. Savo įžvalgomis ir patirtimi dalijosi regiono savivaldybių, žemdirbių atstovai.

Didžiojoje dalyje šio regiono savivaldybių dominuoja kaimo gyventojai. Kelmės, Radviliškio ir Raseinių savivaldybėse kaimo gyventojai sudaro daugiau nei pusę visų, o Šilalės savivaldybėje ir Šiaulių rajone kaimo gyventojai sudaro daugiau nei du trečdalius visų šių rajonų gyventojų. Regione dominuoja vidutinio dydžio ūkiai. Kelmės, Radviliškio ir Raseinių savivaldybėse bei Šiaulių rajone didžiąją dalį produkcijos sudaro augalininkystės, Šilalės, Tauragės it Telšių savivaldybėse – gyvulininkystės produkcija.

Tai jau aštunta regioninė konferencija, į kurią kviečiami aplinkinių savivaldybių vadovai ir verslo bendruomenių atstovai. Tačiau Kelmėje vykusi apskrito stalo diskusija pirmoji, skirta žemės ūkio aktualijoms.

Penktadienį Ministras Pirmininkas taip pat lankysis Kražiuose, kur 15-os metų veiklos proga pasveikins Kelmės verslininkų asociaciją. Šiame Žemaitijos miestelyje premjeras kartu su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) prezidentu Aurimu Palevičiumi taip pat susitiks su Kelmės rajono daugiavaikėmis šeimomis ir įteiks paramos dovanas. LATIA fondas organizuoja akciją „Esame kartu“, kurią globoja Ministras Pirmininkas A. Butkevičius. 

Spaudos tarnyba
Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.