Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Premjeras A. Butkevičius: Lietuva suinteresuota plėsti ekonominį bendradarbiavimą su Malaizija

2014-10-16

Premjeras A. Butkevičius: Lietuva suinteresuota plėsti ekonominį bendradarbiavimą su Malaizija

Dalyvaudamas Milane vykstančiame Europos ir Azijos valstybių viršūnių susitikime (ASEM), Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Malaizijos premjeru Najibu Razaku.  Pakalbio metu Lietuvos premjeras pabrėžė poreikį stiprinti dvišalius politinius ryšius, ypač ekonominį bendradarbiavimą, skatinti mainus švietimo ir kultūros srityse.  

„Šiemet minime diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Malaizijos užmezgimo 20-metį. Pasiekta nemažai pažangos ir ekonominio bendradarbiavimo plotmėje – įsteigta dvišalė verslo taryba, pasirašyti pirmieji ketinimų memorandumai, auga tarpusavio prekyba, viena Lietuvos įmonė planuoja dideles investicijas Perako valstijoje. Tačiau mūsų galimybės nėra pilnai išnaudotos, – sakė premjeras A. Butkevičius – yra daug sričių, kuriose galėtume plėtoti apibusius verlso projektus“.

Lietuvos ir Malaizijos prekybos apyvarta pernai siekė 9,6 mln. eurų. Per šių metų pirmą pusmetį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2013 m., eksportas į Malaiziją padidėjo 52 proc. Tai lėmė gerokai išaugusi kai kurių maisto produktų paklausa. „Lietuviškos prekės randa savo nišą Malaizijos rinkoje“, – teigė Lietuvos premjeras.

Lietuvos Vyriausybės vadovas kartu priminė, kad reikia baigti rengti Ekonominio bendradarbiavimo susitarimą tarp Lietuvos ir Malaizijos vyriausybių.

„Mūsų valstybės taip pat gali artimai bendradarbiauti ir mokslo ir švietimo srityse. Kultūriniai mainai skatina žmones arčiau pažinti vieni kitus, todėl kviečiame Malaizijos studentus atvykti studijuoti į Lietuvą. Jaunimui siūlome tarptautiniu mastu pripažintas aukštos kokybės aukštojo mokslo programas, dėstomas anglų kalba“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Malaizijos Ministrą Pirmininką sudomino galimybė šalies studentams su valstybės stipendija Lietuvoje studijuoti ypač medicinos ir inžinerinių specialybių mokslus. Planuojama atsiųsti ekspertų delegacija, kuri susipažins su Lietuvos aukštojo mokslo sistema, universitetais.

Lietuvos Ministras Pirmininkas Malaizijos premjerui susitikime taip pat išreiškė užuojautą dėl Malaizijos oro linijų keleivinio lainerio katastrofos virš separatistų kontroliuojamos Ukrainos teritorijos.  

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.