Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Darbo partija sukirto rankomis su verslininkais

2014-09-24

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su valdančiojoje koalicijoje esančia Darbo partija. Dokumente numatyta bendradarbiauti teikiant siūlymus mokesčių, sveikatos apsaugos, darbo santykių reglamentavimo ir socialinės apsaugos, švietimo, energetikos bei informacinių technologijų srityse.
Sutartį pasirašė Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys bei LVK prezidentas Valdas Sutkus.
LVK prezidentas V. Sutkus sakė, jog Lietuvos verslo konfederacija valdžios ir verslo santykiuose  nuosekliai laikosi socialinės partnerystės, savitarpio supratimo ir atviro dialogo principų, o šis dokumentas siekia įpareigoti tiek politikus, tiek ir verslo bendruomenę dažniau diskutuoti bei rasti abiems pusėms priimtinus ir šaliai naudingus sprendimus.
"Visuomet siekiame glaudesnio verslo ir valdžios bendradarbiavimo. Kartais politikai neišgirsta verslininkų ir asocijuotų verslo struktūrų siūlymų verslo reguliavimo klausimais, tačiau atvira diskusija apie Lietuvos ūkio plėtrai svarbius klausimus - būtina, džiaugiuosi, kad verslas turės dar vieną stiprų partnerį, kuriam galės teikti siūlymus su savo idėjomis aktualiais klausimais", - kalbėjo LVK prezidentas.
Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas V.Gapšys džiaugėsi verslo iniciatyva bei tikisi sklandaus bendradarbiavimo: "Pasirašytas susitarimas - ilgo proceso dalis, o politikų ir verslo bendradarbiavimas įgauna naują kokybės lygį. Mes visi siekiame vieno bendro tikslo - Lietuvos ekonomikos augimo, verslas dirbamas ir uždirbdamas pinigus, o mes - kurdami geresnes sąlygas verslui ir žmonėms".
Pasirašytame susitarime numatyta, kad LVK teiks ekspertinę nuomonę reaguojant į verslui aktualias įstatymų leidybos iniciatyvas bei turės galimybę išsakyti savo nuomonę  Seimo komitetų, komisijų, darbo grupių posėdžiuose.
"LVK aktyviai bendradarbiauja su ministerijomis bei joms pavaldžiomis įstaigomis teikdamos pasiūlymus verslo bendruomenei aktualiais klausimais. Turime paruošę ne vieną siūlymą ir Seimo nariams, susijusį su sąlygų verslui gerinimu", - sakė V.Sutkus.
LVK prezidentas pridūria, kad glaudesnis bendradarbiavimas galbūt užkirs kelią skubotiems sprendimams Parlamente.
"Seimas yra ne kartą priėmęs neapgalvotus sprendimus, kurie buvo žalingi verslui. Metų pradžioje patvirtintos įstatymo pataisos, kurios įpareigoja privačių miškų savininkus mokėti 5 proc. mokestį nuo apyvartos. Šis sprendimas ne tik sukėlė miškų savininkų pasipiktinimą, bet ir prieštarauja ES teisei. Tokių pavyzdžių yra ir daugiau. Bendradarbiavimas su Seimo frakcijoms yra aktualus tiek verslui, tiek ir politikams. Svarbu išklausyti vieniems kitus bei užkirsti kelią neapgalvotiems ir neracionaliems sprendimams", - sakė V.Sutkus.
Pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Raimundas Markauskas teigė tikintis, kad daugiau kaip kelis tūkstančius įmonių atstovaujanti Lietuvos verslo konfederacija pateiks naudingus patarimus mokesčių ir kitais svarbiais klausimais.
Valdančiojoje koalicijoje esančios Darbo partijos deleguoti atstovai vadovauja penkioms ministerijoms - Socialinės apsaugos ir darbo, Energetikos, Švietimo ir mokslo, Žemės ūkio bei Kultūros.
LVK jau yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimus su Liberalų bei partijos Tvarka ir teisingumas frakcijomis Seime.


Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.