Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

„Santakos“ slėnyje įsikurs moderni biomedicininės inžinerijos srityje veikianti Italijos įmonė

2014-09-11

Rugsėjo 11 d. KTU ir Italijos įmonė „Gruppo Fos“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl biomedicininės inžinerijos tyrimų centro įkūrimo Kaune, slėnyje „Santaka“.

Paliko didelį įspūdį

Italijos įmonė „Gruppo Fos“, paskatinta užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“, Kauno technologijos universitete (KTU) atrado moderniausią mokslo infrastruktūrą Lietuvoje, reikalingas mokslininkų kompetencijas bei didžiulį informacinių technologijų ir inžinerijos mokslų studentų potencialą.

Dar šių metų birželio mėnesį Italijos kompanija, vedama „Investuok Lietuvoje“, atvyko į Kauną susitikti su KTU mokslininkais, apsilankė Nacionalinių inovacijų ir verslo centre (NIVC). Tai buvo pažintinė kelionė, kurios tikslas – pamatyti Kauną, įvertinti mokslo infrastruktūrą bei verslo plėtros galimybes bioinžinerijos, elektronikos ir informacinių technologijų srityje. Vėliau delegacija iš Italijos apsilankė neužilgo duris atversiančiame integruotame mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Santaka“.

Pasak NIVC centro direktoriaus Almanto Danilevičius, svečiai liko sužavėti: „Manau, kad Italijos kompanijai didelį įspūdį padarė slėnio „Santaka“ infrastruktūra ir čia sudarytos galimybės dirbti kartu su mūsų mokslininkais bei studentais vienoje erdvėje naujose patalpose bei moderniose laboratorijose. Mūsų centrui reikėjo tik padrąsinti bei paskatinti italus ir sudaryti visas sąlygas čia įsikurti“, – sakė A. Danilevičius.

Kaunas patrauklus tyrimų centrams

Anot „Gruppo Fos“ generalinio direktoriaus Matteo Pedrelli, bendrovė ieškojo itin patrauklios vietos savo veiklai plėsti: „Ieškojome strategiškai patrauklios vietos Rytų Europoje, kur galėtume pritaikyti savo patirtį mokslo ir tyrimų srityje. Mūsų tarptautinės plėtros planas numato plėtrą ne tik Vakarų Europos valstybėse, bet ir Centrinės ir Rytų Europos regione. Jau įgyvendinome projektus Bulgarijoje, Rumunijoje, Kinijoje ir Vokietijoje, − sakė M. Pedrelli. − Kaune radome idealias sąlygas savo biomedicininės inžinerijos centrui: išvystytą logistiką, tiesioginius ryšius su mokslininkais ir studentais bei modernią tyrimų infrastruktūrą. Taip pat buvome sužavėti institucijų pagalba – visos įstaigos, su kuriomis susidūrėme, labai prisidėjo prie mūsų projekto įgyvendinimo Lietuvoje.“

Pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį KTU rektorius Petras Baršauskas teigė, kad „Santakos“ slėnis yra traukos centras progresyviai mąstančioms įmonėms ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. „Sutarėme bendradarbiauti mokslinių tyrimų, mokslinių produktų komercializavimo srityse. Džiaugiuosi tendencija, kad verslas investuoja į Kauną ir Universitetą. Bendradarbiavimas su verslu – strategiškai svarbi sritis KTU.“

„Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus teigimu, „Gruppo Fos“ investicija ženkliai prisidės prie Kaune egzistuojančio mokslo ir tyrimų kompetencijų branduolio: „Kaunas patrauklus aukštą pridėtinę vertę kuriančioms įmonėms dėl čia sėkmingai veikiančio didžiausio tiksliųjų ir technikos mokslų universiteto Baltijos šalyse – KTU. Kita vertus, privataus verslo investicijos į mokslo ir tyrimų sritį suteikia naujas galimybes vietos mokslininkams ir ypač gabiems studentams. Dar daugiau – planuojama mokslo komercializavimo veikla gali Kauną pakelti į visiškai naują lygį Europos taikomojo mokslo žemėlapyje.“

Apie „GRUPPO FOS“

Genujoje (Italija) įsikūrusi „Gruppo Fos“ – aukštųjų technologijų įmonė kurios veikla apima ir informacines technologijas bei išmaniųjų įrenginių sąveiką (angl. Internet of Things). „Gruppo Fos“ specializuojasi tyrimų ir vystymo bei technologijų perkėlimo srityse. Įmonė bendradarbiauja su pirmaujančiomis Italijos tyrimų institucijomis, Genujos universitetu ir ENEA (Italijos nacionaline technologijų agentūra). „Gruppo Fos“ dirba bendrai įkurtose tyrimų laboratorijose.

„Gruppo Fos“ yra viena iš „Politecmed“ – biomedicininės inžinerijos ir sveikatos apsaugos sektoriaus IT įmonių bei tyrimų institutų klasterio – steigėjų. Įmonė įsteigta 1999 m., jos metinė apyvarta – 10 mln. eurų.

Karolina Paulonytė
Viešųjų ryšių projektų vadovė
Kauno technologijos universitetas
+37064662321
karolina.paulonyte@ktu.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.