Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuvą renkasi dar vieni Rytų žaidimų kūrėjai: Vilniuje atidaroma "Flazm" studija

2014-08-19

Rusijos žaidimų kūrėjai "Flazm" skelbia perkeliantys savo studiją į Lietuvą. Iki šiol smulkius flash žaidimus kūrusi kompanija Vilniuje tobulins pirmąjį stambų savo projektą - strateginį žaidimą asmeniniams kompiuteriams "Train Valley", kuris netrukus pasirodys virtualioje kompiuterinių žaidimų parduotuvėje "Steam".

"Flazm" įkūrėjo ir vadovo Aleksejaus Davidovo teigimu, perkelti studiją iš Rusijos Magnitogorsko miesto į Vilnių paskatino noras nesusidurti su problemomis, su kuriomis "Flazm" susidūrė Rusijoje: "Apie galimybę perkelti verslą kitur susimąsčiau, kai keletą kartų negalėjau gauti lėšų iš klientų Vakaruose į sąskaitas Rusijos banke. Tarptautiniu mastu veikiantiems žaidimų kūrėjams tai - labai didelė problema. Kita vertus, mano gimtasis miestas - vienas iš Rusijos metalurgijos centrų, taigi ekologinė situacija jame tikrai nekokia, o mes buvome vieninteliai žaidimų kūrėjai visame mieste. Norėdamas gyvai pabendrauti su kolegomis, turėjau skristi su keliais persėdimais, o tai nepatogu, jei nori būti įvykių sūkuryje, - pasakoja A. Davidovas. - Vilniuje galiu lengviau kvėpuoti visomis prasmėmis: tai - žalias, švarus miestas su laimingais žmonėmis ir daugybe bendraminčių. Čia galiu susitikti su kolegomis net ir netyčia - daugybė jų dirba aplink. Visi mano girdėti pasakojimai apie čia egzistuojantį IT kompetencijų branduolį buvo tiesa!"

A. Davidovas teigia planuojantis ir pats prisijungti prie šio branduolio vystymo: "Dirbdamas Rusijoje organizuodavau žaidimų kūrimo turnyrus, kūriau podcast transliacijas apie indie (liet. ypatingai mažas) žaidimų kūrėjų kompanijas, prisidėdavau prie kitų programuotojams ir žaidimų kūrėjams skirtų renginių organizavimo. Nekantrauju šias veiklas tęsti Vilniuje, kuris, mano manymu, tiesiog idealiai tam tinka, ir neabejoju, kad jau šį rudenį surengsime ką nors įdomaus."

Užsienio investicijų pritraukimo agentūros "Investuok Lietuvoje" generalinio direktoriaus Arvydo Arnašiaus teigimu, pavasarį prasidėjusi IT verslų kėlimosi į Lietuvą banga neslūgsta: "Iš pradžių Lietuva labiausiai domėjosi žaidimų kūrėjai, tačiau šiandien matome, kad iš lūpų į lūpas sklindant žiniai apie sąlygas Lietuvoje, galimybėmis plėtoti verslą čia domisi ir startuoliai bei kiti su IT susiję verslai. Tai leidžia kalbėti apie stiprėjantį kūrybinių IT sprendimų branduolį, kuris naudingas ir vietos verslui: plečiasi programuotojų ir IT verslų bendruomenė, kurioje kyla vis daugiau idėjų ir naujų projektų. Čia kraustosi talentingi ir kūrybingi žmonės, kurie ieško palankesnių sąlygų savo verslui, o Lietuva šiam protų atitekėjimui pasiruošusi - tampame vienu karščiausių kūrybinių IT sprendimų taškų regione."

"Flazm" - jau septintoji IT sektoriaus įmonė, paskelbusi apie savo persikėlimą į Lietuvą per pastarąjį pusmetį. Anksčiau Lietuvoje jau įsikūrė žaidimų kūrėjai "Game Insight" ir "Charlie Oscar" ir IT startuoliai "Planner5D", "4Talk", "Kula-tech" bei "Dev2Dev".

Apie "Investuok Lietuvoje"
"Investuok Lietuvoje" yra tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra prie Ūkio ministerijos, kuri siekia didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje. Agentūra teikia informaciją ir konsultacijas užsienio bendrovėms, ieškančioms būdų optimizuoti veiklą, pasiekti naujas rinkas arba didinti užimamų rinkų dalį.

Monika Poškaitytė | VŠĮ "Investuok Lietuvoje" viešųjų ryšių projektų vadovė
Tel. +370 5 219 4344 | Fax. +370 5 212 0160 | monika.poskaityte@investlithuania.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.